اخبارمرکزی

نماز اول وقت باعث نظم در زندگی می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، کارگاه توانمندسازی پاسخ به شبهات نماز و تشویق دانش آموزان به اقامه نماز در مقطع متوسطه دوم، روز شنبه دوم دی ماه با حضور حجت الاسلام رضا روشن روان دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان در مدرسه شبانه روزی کوثر شازند برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام روشن روان در خصوص پاداش نماز جماعت مطالبی را برای دانش آموزان بیان کرد و گفت: نماز جماعت پاداش های بسیار فراوانی دارد، و علاوه بر آن، آثار معنوی، اجتماعی، اخلاقی و تربیتی زیادی نیز در جامعه و افراد دارد و باعث جلوگیری از انحراف و کاهش جهل، افزایش خودکنترلی و رفتارهای مثبت فردی و افزایش ایمان، صبر و استقامت در انسان می شود.

وی ادامه داد: با همه این پاداش ها و فوایدی که برای نماز جماعت وجود دارد، برخی از افراد هنوز نسبت به نماز بی اعتنا و کم رغبت هستند که این کار باعث می شود شیطان در ما نفوذ کند و ما را از مسیر اصلی خود منحرف کرده و به سمت و سوی انحراف بکشاند، پس ما باید از نماز خود محافظت کنیم و توجه ویژه به نماز و عدم سهل انگاری در برپایی این امر مهم داشته باشیم و آن را در اول وقت بجا بیاوریم.

روشن روان در ادامه مطالبی را در خصوص اهمیت نماز اول وقت بیان کرد و افزود: شیطان تا موقعی که ما مسلمانان نمازهای پنج گانه خود را در اول وقت اقامه کنیم، از ما همیشه در هراس است، ولی اگر نسبت به آن کم توجه و بی اهمیت شویم، شیطان جرأت پیدا می کند و ما را در مسیر گناهان بزرگ می اندازد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شازند افزود: نماز اول وقت در زندگی شخصی ما هم تاثیر بسزایی دارد و باعث می شود در زندگی نظم داشته و نشاط فراوانی به ما خواهد داد.

نماز اول وقت باعث نظم در زندگی می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا