اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فلاورجان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان: در حاکمیت اسلامی پذیرفته نیست که مدیری در اقامه نماز شرکت نکند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان فلاورجان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین قدوسی امام جمعه شهرستان، معینی فرماندار فلاورجان، میرلوحی دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان روز سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در سالن جلسات فرمانداری فلاورجان برگزار شد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در سطح شهرستان پرداخت و بیان داشت: یکی از فعالیت های سال گذشته در سطح شهرستان برگزاری دوره های آموزشی نماز از جمله کارگاه آموزشی ویژه دانشجویان بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین قدوسی بیان داشت: نماز یک سرمایه است و این سرمایه برکات فراوانی همراه خود دارد لذا از مروجین این برکت الهی تقدیر شود به شکلی که موجب تشویق دیگران به ترویج این امر مهم گردد.

امام جمعه فلاورجان مواردی را پیرامون نماز شهرستان مطرح نمود و گفت: بازرسی محرمانه از ادارات، اقامه نماز جماعت در مدارس با توجه به عدم تغییر ساعت، پخش اذان در سطح شهرستان، پیگیری حضور مدیران در نماز جماعت اداره و اقامه نماز جماعت در بوستان ها از مواردی است که می توان در این جلسه از شورای اقامه نماز به آن پرداخت و مواردی به تصویب شورا جهت اجرا برسد.

معینی فرماندار شهرستان بیان کرد: نماز یک تکلیف شرعی می باشد و با توجه به اقدامات ضد فرهنگی اخیر صورت گرفته در سطح جامعه موارد اقامه نماز باید با جدیت وارد شد و از مسئولین شهرستان موارد نمازی را مطالبه کرد.

وی نماز مدارس را از اهم خواند و افزود: اقامه نماز در مدارس را از آموزش و پرورش خواستار پیگیری هستیم و این امر جزء مصوبات شورا قرار بگیرد تا در جلسه آتی گزارش به سمع شورا برسد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تبریک روز معلم بیان داشت: در جامعه کنونی دشمن به دنبال رواج فساد و تباهی در بین جوانان است و ما در مقابل مسئول هستیم تا مباحث معنوی را ترویج کنیم و اولین قدم شناساندن امر نماز می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ادامه داد و گفت: شناساندن امر نماز به جوانان موجب ایجاد رابطه بین عبد و معبود خود است و این امر با همکاری آموزش و پرورش اتفاق می افتد.

وی نماز دانشگاه ها و مدارس را در اولویت خواند و گفت: ستاد اقامه نماز تلاش خود را در تربیت جوانان پیرامون امر نماز به کارگرفته است اما بعضا عدم همکاری مدارس موجب نارضایتی می شود و این امر را نیز آموزش و پرورش پیگیر باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان به لزوم حضور مدیران در نماز جماعت ادارات اشاره کرد و افزود: در حاکمیت اسلامی پذیرفته نیست که مدیری در اقامه نماز شرکت نکند و عدم شرکت مدیر در نماز جماعت اداره مستلزم برخورد است.

رنجبر تولید محتوا در فضای مجازی را پشتیبانی نمود و اظهار داشت: ستاد اقامه نماز در این امر آمادگی انجام هر فعالیتی را دارد و از این امر به جدیت حمایت می کند.

در پایان فرماندار شهرستان فلاورجان مواردی را به عنوان مصوبات جلسه به اعضا ابلاغ نمود و خواستار پیگیری و بیان گزارش در جلسه بعد شد.

شورای اقامه نماز فلاورجان اصفهان

شورای اقامه نماز فلاورجان اصفهان

شورای اقامه نماز فلاورجان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا