اخبارحوزه ریاستمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

دومین جلسه هم اندیشی تشکیل کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه هم اندیشی تشکیل کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز، در روز چهاردهم آبان ماه، با حضور قائم مقام، معاونین، مدیران و مشاورین ستاد اقامه نماز و ۲۰ نفر از نمایندگان وزارتخانه ها برگزار شد.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، در جلسه هم اندیشی تشکیل کمیسیون تخصصی اجلاس سراسری نماز، ضمن ارائه پیشنهاداتی در خصوص راهکارهای عملی اجلاس، گفت: ترتیبی اتخاذ شود تا ویژه نامه نماز و بهداشت قوانین توسط وزارتخانه های بهداشت و علوم منتشر شود تا نسبت عبادت و بهداشت روانی کالبد شکافی شود.

وی افزود: صدا و سیما با توجه گستره و ظرفیت خوبی که دارد، برای ایجاد انگیزه در جامعه و برانگیختن دستگاه های اجرایی و فرهنگی مرتبط با نسل نو، با برگزاری میزگردهای تخصصی نماز با حضور منتقدان فرهنگی صاحب نظر، علل کاهل نماز و طرح و برنامه آینده را بررسی کند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: با توجه وجود مشکلات کمی در برخی از دستگاه ها در خصوص نماز، با برگزاری جلسات راهکارهای جذب جوانان به نماز را تحلیل و تدوین کنید.

سید احمد زرهانی در ادامه تاکید کرد: مذاکره با دانشگاه ها و حوزه های علمیه جهت برگزاری دوره های آموزشی ویژه ائمه جماعات در دستور کار قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که باید بر روی بدنه دستگاه ها انجام شود این است ایجاد انگیزه صورت بگیرد و پیشنهادات استانی به طور کامل تدوین شود.

در پایان جلسه نمایندگان دستگاه ها عملکرد خود در وزارت های مختلف را تشریح کردند.

حجت الاسلام ارباب سلیمانی مسئول ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه از ابلاغ بخشنامه ای با ۲۵ دستور به تمامی مراکز فرهنگی کشور در تاریخ دهم آبان ماه خبر داد و گفت: طبق این دستورالعمل اعلام شده است که در هفته آینده حوزه های ستادی در وزارت خانه تشکیل شود.

“میکائیل باقری” مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: کارگروه ویژه‌ای با کارشناسان مناطق مختلف تشکیل شده تا در رابطه با مدارس راهکارهای پیشنهادی ارائه دهند.

وی افزود: جلسه معاونت نماز و اداره کل در حال برگزاری است و چند اجلاس دانش‌آموزی قبل از اجلاس سراسری نماز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سعیدی نماینده سازمان تبلیغات اسلامی از ارسال نامه ای به ۳۱ استان و مدیران ستادی خبر داد که در آن مشکلات و نقاط قوت و ضعف اعلام شده است.

وی افزود: مقرر است جلسه ای با حضور افرادی از مراکز استانی و ستادی و معاونین فرهنگی سازمان تبلیغات سازمانی با هدف پیگیری امور فرهنگی در خوزستان برگزار خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا