اخبارالبرز

جانمایی حدترخص و مسافات شرعی در استان البرز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، جانمایی حدترخص و مسافات شرعی استان البرز با حضور کارشناس نظارت و ارزیابی، نماینده راهداری و کارشناس بومی استان مورخ بیست و دوم اردیبهشت ماه انجام شد.

اکبرمعدنی پور کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان البرز با بیان این که بعد از گذشتن از تابلو حد ترخص نماز شکسته می شود و روزه نیز صحیح نیست، اظهار داشت:  نصب این تابلوها موجب می شود که مسافران وظیفه شرعی خود را بدانند و بر اساس آن عمل کنند.

وی افزود: تعیین و نصب تابلوهای حد ترخص نمونه ای از کار موضوع شناسی در فقه است و امیدواریم در آینده گام های بلندتری در خصوص راهنمایی مکلفان برداریم.

در این جانمایی کارشناس بومی استان بیان کرد: ملاک حد ترخص کارخانه ها و شرکت ها و ساختمان های بلند شهر نبود، بلکه خانه های متعارف مردم در نظر گرفته شد.

وی افزود: حد ترخص با مسافت شرعی متفاوت است و امید است تابلوهای آن در آینده نصب می شود.

جانمایی حدترخص و مسافات شرعی استان البرز با حضور کارشناس نظارت و ارزیابی، نماینده ای از راهداری و کارشناس بومی استان مورخ بیست و دوم اردیبهشت ماه انجام شد. جانمایی حدترخص و مسافات شرعی استان البرز با حضور کارشناس نظارت و ارزیابی، نماینده ای از راهداری و کارشناس بومی استان مورخ بیست و دوم اردیبهشت ماه انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا