اخبارکردستان

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان با امام جمعه بیجار دیدار کرد

امام جمعه بیجار: اگر مشکل نماز حل شود خیلی از مشکلات ما حل خواهد شد لذا ما هرچه به نماز اهمیت دهیم همچنان کم است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، نهم فروردین ماه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان به اتفاق کرانی دبیر شورای اقامه نماز بیجار با حجت الاسلام خورشیدی امام جمعه این شهر دیدار کرد.

در ایتدای این دیدار عظیمی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان و تبریک سال جدید به امام جمعه بیجار، گزارشی از بازدید های ستاد اقامه نماز در حوزه نظارت بر نمازخانه های راه های مواصلاتی ارائه کرد و گفت: با توجه به وظیفه ذاتی ستاد اقامه نماز و‌ همچنین تقسیم کار در رابطه با سفر های نوروزی، ستاد اقامه نماز استان بر نمازخانه های راه های مواصلاتی در سطح استان‌ نظارت‌ کرده است تا با همکاری دستگاه های متولی نسبت به رفع مشکلات و‌ نواقصات نمازخانه ها اقدام شود.

وی به بازدیدهایی که از نمازخانه های زاه های مواصلاتی شهرستان بیجار بعمل آمده است اشاره کرد و گفت: در بعضی نمازخانه ها کارهای خوبی انجام شده و‌ باید از متولیان آن تقدیر و نشکر کرد اما بعضی از نمازخانه ها در زمینه تعمیر و تجهیز نمازخانه و در‌ زمینه وضوخانه ها نیاز به توجه بضیشتری دارند.

عظیمی با تشکر از امام جمعه بیجار که در سال گذشته با حضور در مدارس و‌شرکت‌ در نماز جماعت دانشآموزان گفت: انشاالله این سنت حسنه در سال جاری هم ادامه داشته باشد چون حضور امام جمعه و سایر مسئولین در نماز جماعت دانش آموزان، موجب تشویق و انس گرفتن نوجوانان با نماز خواهد بود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان افزود: ما در سال ۱۴۰۳ باید به نماز نسل نو اهتمام بیشتری داشته باشیم و‌مخصوصا به آموزش و پرورش و دانشگاه ها توجه ویژه ای کنیم و اهتمام لازم در این زمینه با استفاده از همه ظرفیت ها بعمل آید.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام خورشیدی امام جمعه بیجار ضمن خوشامد گویی به مدیر ستاد و‌دبیر شورای اقامه نماز شهرستان از فعالیت ها و خدمات ستاد اقامه نماز استان و پیگیری های مدیریت این ستاد تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر مشکل نماز حل شود خیلی از مشکلات ما حل خواهد شد لذا ما هرچه به نماز اهمیت دهیم همچنان کم است.

امام جمعه بیجار افزود: خوشبختانه در سال گذشته کار های خوبی برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز انجام شده است اما لازم است به این فریضه الهی توجه بیشتری شود.

وی افزود: بعضی از ادارات امام جماعت ندارند و باید بررسی لازم بعمل آید تا برای این گونه ادارات هم امام جماعت تامین شود. حجت الاسلام خورشیدی گفت: در حوزه زیرساخت ها و نمازخانه های بین راهی و‌ بویژه مصلای نماز جمعه مشکلاتی داریم که اتزم است مسئولین ذی ربط به این امر توجه خاصی داشته باشند.

در ادامه دبیر شوزای اقامه نماز شهرستان بیجار هم گزارش مختصری از اقدامات انجام شده ارائه کرد.

لازم به ذکر است در این دیدار مقرر شد که اسامی اداراتی که امام حماعت ندارند با آمار کارکنان آن ها به ستاد اقامه نماز استان ارسال شود تا‌ مدیر ستاد اقامه نماز استان پیگیری لازم به منظور تامین امام جماعت برای این ادارات بعمل آورند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان با امام جمعه بیجار دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا