اخبارکردستان

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان با امام جمعه بیجار دیدار کرد

امام جمعه بیجار: باید مسئولین حمایت کنند تا آموزش و پرورش بتواند برای تمام مدارس امام جماعت تعیین کند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز سی ام آذر ماه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با امام جمعه بیجار دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار مدیر ستاد اقامه نماز ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با امام جمعه شهرستان بیجار، گزارشی از برنامه ها و فعالیت های ستاد اقامه نماز ارائه کرد و گفت: ستاد اقامه نماز برنامه ها و اقدامات خوبی برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز دارد اما قطعا ستاد به تنهایی نمی تواند کار نماز را به سر انجام برساند، باید مسئولین و بویژه دستگاه های فرهنگی از برنامه های ستاد اقامه نماز حمایت کنند و همچنین برای انجام بهتر کارها نیازمند رهنمود های روحانیت و بویژه ائمه جمعه می باشیم.

عظیمی با اشاره به اجلاس سراسری نماز گفت: این اجلاس در نیمه دوم دی ماه در استان زنجان با پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سخنرانی ریاست جمهور برگزار خواهد گردید که دستور کار اجلاس؛ نماز نسل نو با تمرکز بر دانشگاه، مسجد و مدرسه است لذا فعالیت ها و برنامه های ما باید پیرامون نسل نو باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: اگر همه دستگاه ها ظرفیت های خود را در این راستا به کار گیرند، قطعا دستاورد های مطلوبی در حوزه نماز خواهیم داشت.

حجت الاسلام خورشیدی امام جمعه بیجار ضمن قدردانی از فعالیت های ستاد اقامه نماز گفت: در تمام مساجد بیجار حداقل یک وعده نماز جماعت برگزار می شود اما ما در تلاش هستیم تا با سامان دهی ائمه جماعت بتوانیم در مساجدی که امکان پذیر است، نماز جماعت در صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به تجربه ای که در یکسال اخیر داشتیم در بعضی مساجد تغییر امام جماعت باعث استقبال بیشتر از نماز جماعت شده است حتی در ستاد نماز جمعه هم تغییراتی انجام شده که نتیجه خوبی داشته است.

امام جمعه بیجار گفت: برنامه ریزی خواهم کرد که هر هفته حداقل یکروز در مدارس آموزش و پرورش حضور پیدا کرده و نماز جماعت با دانش آموزان برگزار کنم.

وی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش گفت: باید مسئولین حمایت کنند تا آموزش و پرورش بتواند برای تمام مدارس امام جماعت تعیین کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا