اخبارایلام

آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام روز دهم شهریور، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان دهلران با استقبال از حضور گسترده کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز و خانواده‌های آنان با دعوت از سایر اساتید و روحانیون ضمن آموزش صحیح وضو و نماز، خود شخصاً با بسته‌های فرهنگی از آنان تجلیل به عمل آورد.

وی در حین آموزش صحیح وضو گفت: برای اقامه ستون دین یعنی نماز واجب است که وضو داشته باشیم تا بتوانیم نماز بخوانیم. عباداتی مانند نماز و طواف به وضو نیاز دارد. کارهایی مانند: دست زدن به خط قرآن، لمس نام خداوند، نام پیامبر و معصومین علیهم السلام نیز نیاز به وضو دارند تا فرد دچار گناه نشود.

موسوی امام جمعه دهلران ضمن تقدیر و تشکر از اولیا و فرزندانشان گفت: در خانه ای که مادر و پدر به نماز می‌ایستند، کودکان احساس همدلی می‌کنند و این فطرت پاک کودکان معصوم را بیدار می کند. نماز مادر مهربان و پدر دلسوز مؤثرترین و پایدارترین درس زندگی برای کودکان در حال رشد است. کودکان از راز و نیاز به وجد می‌آیند و به تدریج به صفات الهی متصف شده و از برپا دارندگان نماز می شوند. پس با عمل و بیان زیبای خود، هم برای فرزندانتان الگو باشید و هم آنان را شیفته اقامه نماز و خدای مهربان کنید.

وی در ادامه اظهار کرد : فرزندان خود را با مسجد، قرآن، نماز جماعت و نماز جمعه آشنا کنید. مسائل شرعی ازجمله مسأله تقلید و بلوغ را برایشان بیان کنید و آنان را با احکام نماز آشنا سازید. درصورت امکان درخانه نماز جماعت برپا  کنید تا بچه‌های شما به تدریج با این مراسم اسلامی روزانه آشنا شوند. در پرورش مذهبی کودکان حتما از روش تشویق و شخصیت دادن استفاده کنید و کاری کنید که نماز ون ماز خواندن و مسجد رفتن برای آنها بهترین خاطره باشد.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه در پایان بیان داشت: یکی از راه‌های تربیت دینی کودکان، شرکت دادن آن‌ها در نماز می‌باشد. من به عنوان یک روحانی وظیفه دارم دانش آموزان را نسبت به انجام و یادگیری رفتارهای مذهبی ترغیب نمایم و در تربیت دینی دانش آموزان نقش مهم و تأثیرگذاری داشته باشم، که یکی از این رفتارها و راه‌های تربیت دینی آنان‌، خواندن نماز جماعت است.

آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران آموزش عملی نماز و وضو توسط امام جمعه شهرستان دهلران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا