اخبارایلام

نشست دانش آموزی در دبیرستان باقرالعلوم(ع) ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان دهلران با حضور در دبیرستان باقرالعلوم(ع) و حضور صمیمانه در جمع دانش آموزان، به تبیین معارف نماز و دعوت دانش آموزان به نماز به نماز پرداخت.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی روز دوشنبه بیست و چهارم مهرماه در جمع دانش آموزان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش رسالت مهم تعلیم و تربیت دانش آموزان را به عهده دارد، اظهار داشت: انبیاء الهی نیز این رسالت مهم را در جامعه انجام دادند. پس پیروی از تعلیمات معلمان و دقت در یادگیری و گوش دادن به مفاهیم آموزشی می‌تواند باعث رشد و پیشرفت هریک از ما شود.

وی با بیان اینکه بحث آموزش و یادگیری مبحث بسیار مهمی است، گفت: مهمترین دوران آموزش، در دوران نوجوانی و جوانی است که در آن انسان قدرت یادگیری سریع دارد و طلایی‌ترین دوران برای یادگیری است و چه خوب است که قسمتی از این توان به یادگیری مفاهیم دینی و ارزشی اختصاص داده شود تا در کنار رشد علمی، رشد معنوی نیز داشته باشیم.

وی افزود: شرایطی که امروز برای درس خواندن شما فراهم شده است را قدر بدانید و از آن به نحو احسن برای رسیدن به موفقیت های روز افزون استفاده کنید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با تاکید بر اینکه شرط لازم برای رسیدن به موفقیت اصلی در کنار تلاش و کوشش، خواندن نماز است گفت: وظیفه شما دانش آموزان امروز بسیار سنگین است، چرا که اجرایی کردن بخشی از بیانیه گام دوم برعهده شما جوانان می‌باشد و لذا از این استعداد و توانایی های خود که نعمتی از جانب خداوند است باید به بهترین وجه استفاده کنید. هم خودتان نماز بخوانید و هم به دیگر دانش آموزان را به نماز دعوت کنید.

امام جمعه دهلران با حضور همیشگی خود در مدارس در بین دانش آموزان دبیرستان باقر العلوم حضور یافت و پس از اقامه باشکوه نماز ظهر و عصر به گفتگوی صمیمی با دانش آموزان پرداخت.

دعوت دانش آموزان به نماز توسط امام جمعه دهلران دعوت دانش آموزان به نماز توسط امام جمعه دهلران دعوت دانش آموزان به نماز توسط امام جمعه دهلران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا