اخبارخراسان رضویگفتگوها

امام جمعه گناباد: آموزش های اعتقادی و اخلاقی به توسعه فرهنگ اقامه نماز کمک می کند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، گفتگوی روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان با حجت الاسلام و المسلمین صادقی نسب امام جمعه شهرستان گناباد در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، در روز شنبه شانزدهم تیرماه انجام شد.

در ادامه مشروح این گفتگو را می خوانید:

برای تحقق پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز در شهرستان گناباد چه اقداماتی انجام گرفته است؟

پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز در خطبه های نماز جمعه و سخنرانی ها قرائت، همچنین تشویق و ترغیب پدران و مادران جهت ترویج فرهنگ نمازگزاری و برقرار کردن ارتباط با فرزندان با نماز های جماعت مدارس، مساجد تاکید می شود.

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به دعوت نسل نو به نماز، بازدید از مدارس با برگزاری گفتمان های دینی، پاسخ به شبهات نماز و تشویق و تقدیر برخی دانش آموزان هر هفته در یک مدرسه سطح شهرستان انجام می گیرد.

سفارش به جذب جوانان و نوجوانان به نماز توسط امامان جماعت و تقدیر از آنان، همچنین توصیه به سپردن برخی برنامه ها به نسل نو از قبیل تلاوت قرآن، اذان، مکبری و …. برای جذب بیشتر آنان به مسجد و نماز سفارش شده است.

در راستای توسعه نماز در سطح شهرستان و اقداماتی که در دست اقدام دارید چیست؟

تقویت بسیج دانش آموزی، دانشجویی و تاکید حضور در نمازهای جماعت، تقویت اتحادیه انجمن های دانش آموزی اسلامی و حمایت از شمیم ولایت که در شهرستان گناباد حدود پنچاه کلاس اعتقادی، اخلاقی و احکام را برگزار می کنند می تواند به توسعه فرهنگ اقامه نماز کمک بیشتری کند.

از دیگر اقدامات برگزاری مسابقات فرهنگی به هماره جوایز نفیس در نماز جمعه، تاکید برای برگزاری نمازهای جماعت مدارس در جلسات شورای اقامه نماز آموزش و پرورش مطرح می شود.

در بخش دیگر این گفتگو امام جمعه گناباد نسبت به چالش ها و نهاینه شدن فرهنگ اقامه نماز خاطر نشان کرد: تاکید به والدین راجع به تشویق فرزندان به نماز، عبادت، نیکوکاری و حجاب و عفاف، تشویق و درخواست از شورای فرهنگی دانشگاه ها و شورای اقامه نماز آموزش و پرورش جهت راهنمایی نسل جوان به نماز و حجاب، حضور استادان دانشگاهی در نماز جماعت، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی مخصوص فعالان فرهنگی و نماز گزاران، و پاسخگویی به شبهات دینی و تبین نقش نماز در اصلاح، اخلاق و رفتار، رفع این چالش ها می تواند در نهادینه شدن فرهنگ اقامه نماز کمک شایانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا