اخبارکردستان

دیدار مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان کردستان با امام جمعه قروه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در تاریخ چهارشنبه یکم شهریور ماه مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان با حجت الاسلام رستمی امام جمعه قروه دیدار کرد.

در این دیدار عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از امام جمعه قروه بابت حمایت ها و همکاریشان با ستاد اقامه نماز در ارتباط با بحث پیاده روی اربعین و لزوم آماده سازی زیر ساخت ها با هدف رفاه زائرین،عقب بودن استان و شهرستان در بحث ساخت نماز خانه های بین راهی، لزوم توجیه مسئولین امر توسط حضرتعالی با توجه به نفوذ کلام بویژه در خطبه های نماز جمعه ،کم رنگ بودن حضور مسئولین در نماز جماعت توضیحات لازم ارائه نمود و گفت: البته ما در بحث نماز هم بخشنامه داریم و هم فتوای شرعی که می طلبد همه با احساس مسئولیت به‌این مهم توجه نمایند.

در ادامه حجت الاسلام رستمی امام جمعه قروه ضمن تقدیر از تلاش های ستاد اقامه نماز اظهار داشت: حوزه اقامه نماز دایره خدمت رسانی فوق العاده موثری دارد‌ و گله مندی های شما دقیقا عین گله مندی های ماست و حقیقتا حضور مدیران در نماز جمعه و جماعت ضعیف است اما با این وصف ما ناامید نیستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ما واقعا در بحث نماز خانه راههای مواصلاتی مشکل داریم و در نماز جمعه هفته آینده دوباره در این زمینه صحبت خواهم نمود. ما در شهر قروه بهترین رستوران شهرمان نماز خانه برای دو نفر دارد یعنی فضای بسیار کوچک و محدود، لازم است از طریق استان به مدیریت های شهرستان ابلاغ شود که در ساخت بناها به وسعت و ایجاد نماز خانه توجه بکنند. نماز خانه راههای مواصلاتی باید متولی مستقیم داشته باشند و پاسخگو هم باشند.

وی افزود: در محدوده شهر و بافت شهری ، متاسفانه شهرداری در حد انتظار وظایف خود را در قبال ایجاد نمازخانه و سرویس بهداشتی ایفا نمی کند. لازم است در حوزه استانی تکانی بخوریم. مسئولین امر در شهرستان باید امر نماز و ساخت نماز خانه را در اولویت کار خود قرار بدهند. امسال پیش بینی کردیم که سیصد هزار زائر اربعین را در شهرستان پذیرا باشیم. ما متاسفانه در شان استان فرهنگی کردستان، نماز خانه بین راهی با مشخص بودن متولی نداریم.

دیدار مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان با امام جمعه قروه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا