اخبارکرمان

اقامه نماز جمعه شهرستان رفسنجان توسط دبیر ستاد اقامه نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان،نماز جمعه مورخ ۲۸ بهمن ماه توسط امام جمعه موقت و دبیر ستاد اقامه نماز رفسنجان اقامه گردید.

حجت الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه موقت رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی با اشاره به عید مبعث، اظهار کرد: نعمت های زیادی شامل حال انسان هاست، اما به تعبیر قرآن هیچ نعمتی به بزرگی نعمت نبوت و امامت نیست.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم به بحث و نقش امامت تاکید کرد و با بیان اینکه انقلاب واقعی را پیامبر اسلام به سرانجام رساند، افزود: امام علی (ع) در خطبه ۹۵ نهج الابلاغه به جایگاه امامت تاکید دارند و می فرمایند” خدا پیامبر اسلام را در هنگامی مبعوث کرد که جهالت و فتنه ها بر مردم غلبه کرده بود و تکبر و خودبینی و جهالت و نادانی آنان را در حیرت فرو برده و زندگی ذلت بار بر آنها چیره گشته بود و پیامبر با اخلاق، رفتار و موعظه آنها را به سوی سعادت دعوت کرد”.

دبیر ستاد اقامه نماز از حضور پرشکوه مردم در یوم الله ۲۲ بهمن امسال قدردانی کرد و گفت: این راهپیمایی جلوه ای  از اقتدار جمهوری اسلامی و شکستی بر محاسبات دشمن بود، بدون تردید این حضور نماد لطف الهی و عنایات مهدی موعود (عج) و تاثیر خون پاک شهیدان مخصوصا شهدای امنیت است. علی رغم پیش بینی های دشمن، اما حضور مردم بخصوص دهه نودی ها در راهپیمایی چشمگیر بود.

امام جمعه موقت رفسنجان با اشاره به سالروز قیام مردم آذربایجان علیه رژیم شاه، خاطرنشان کرد: در چهلم شهدای مردم قم، مردم آذریابجان قیام کردند و آتش انقلاب را شعله ور ساختند.

ایشان با اشاره به اول اسفند ۱۳۶۴ سالروز شهادت نماینده امام راحل در سپاه پاسداران حجت الاسلام محلاتی و روز روحانیت، یادآور شد: شهادت این مرد بزرگ را به عنوان عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نامیدند.

حسینی عنوان کرد: بدون شک نقش روحانیون پیروی از خط ولایت در طول دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست گواه این موضوع خیل شهادت روحانیت است که بیش از ۳ هزار روحانی در جنگ تحمیلی به شهادت رسیده اند.

اقامه نماز جمعه شهرستان رفسنجان توسط دبیر اقامه نماز شهرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا