اخبارالبرز

سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز البرز پیش از خطبه‌های نماز جمعه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز البرز، حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل مرادی مدیر ستاد اقامه نماز استان در سخنرانی پیش از خطبه ‌های نماز جمعه این هفته و به مناسبت اعیاد شعبانیه و پیرامون پیام معظم رهبری به سی امین اجلاس سراسری نماز به تشریح انتظارات، اقدامات، برنامه‌ها و آثار نماز در جامعه و عملی نمودن پیام معظم له پرداخت.

در ابتدای این سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سی ام نماز که فرمودند: نماز را نمیتوان در شمار نیازهای جاریِ فرد و جامعه‌ی مسلمان دانست. این فریضه‌ی بزرگ بسی فراتر از این نیازها نقش می‌آفریند. آن را باید همچون روح برای اندامهای بدن انسان یا همچون هوا در مقایسه با دیگر نیازهای مادّی انسان دانست.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی به وظایف مسلمین در قبال نماز اشاره و خاطر نشان کرد: در دعوت به نماز استمرار داشته باشید تا شاهد آثار آن در جامعه و به صورت خاص در حوزه عفاف و حجاب باشید.

وی افزود: در قرآن کریم  آمده است نسبت به نمازهای خود محافظت کنید چون اولیای خداوند چشم انتظار  آمدن نماز هستند. وی در ادامه با بیان اهمیت نماز افزود: خداوند می فرماید محافظت از نماز ها وظیفه هر مسلمان است بخصوص برپایی نماز اوسط که منظور از آن نماز ظهر است.

مدیر ستاد اقامه نماز طی سخنانی به جایگاه نماز در درگاه خداوند متعال پرداخت و خاطر نشان کرد: در آیه ۱۰ سوره مبارکه توبه می‌فرماید “اگر کافران توبه کرده و به اقامه نماز بپردازند، خواهران و برادران دینی ما خواهند بود”.

وی در ادامه ضمن اشاره به آیاتی چند از کلام الله مجید، به آیه ۴۵ سوره مبارکه عنکبوت اشاره و خاطر نشان کرد: نمازی موثر است که فرد بر آن اهتمام داشته باشد، اول وقت اقامه کند، به ترویج آن بپردازد و از پیشگامان اقامه آن باشد.

سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز البرز پیش از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز البرز پیش از خطبه‌های نماز جمعه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا