اخبارهمدان

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، مسعود ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اعضای شورای اقامه نماز روز دوشنبه هفدهم اردیبهشت در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان  ضمن تشکر ازتلاش های اعضای شورای اقامه نماز در راستای ترویج فرهنگ نماز بیان کرد: انجام فعالیت های نمازی به تنهایی کافی نیست و باید میزان اثر گذاری اقامه نماز در رفتار، کردار و بیان کارمندان و خانواده ها بررسی کنیم و همچنین به دنبال کارهای کیفی باشیم .

حجت الاسلام حسنی حلم با بیان اینکه برنامه های نمازی باید دارای اهداف کلی و رفتاری باشد گفت: هدف کلی برنامه های نمازی بسط و گسترش نماز است اما اهداف رفتاری متفاوت است و ما باید آثار و کارکردهای نماز را در رفتار کارمندان ببنیم .

مدیر ستاد با اشاره به اهمیت آثار و کارکردهای نماز در زندگی عنوان کرد:مهمترین آثار و کارکردهای نماز که میتوانیم به آن ها اشاره کنیم تکریم ارباب رجوع،مسولیت شناسی،نظم شناسی، حفظ بیت المال و ارتباط کارمندان با یکدیگر است.

وی ادامه داد: اگر میخواهیم در زمینه های اخلاقی، رفتاری، ارتباطات با خانواده و ارباب رجوع، روحی و روانی رشد کنیم باید خودمان را مقید به اقامه نماز کنیم.

حسنی حلم ضمن پیشنهاد برنامه هایی به اداره کل و فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برنامه های زیبا و فاخری مثل شب شعر نماز عاشورایی در ایام محرم و جشواره نماز و مهدویت طراحی و اجرا شود.

مسعود ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، ضمن ارائه گزارشی از فعالبت های نمازی سال گذشته و برنامه های سال جاری بیان کرد: نماز مبنای تمام اعتقادات است و ما باید با اجرای برنامه هایی متفاوت و کاردبردی در حوزه نماز، قدمی برای تروبج فرهنگ نماز برداریم .

مسعود ویژه تصریح کرد: استان همدان درحوزه فرهنگ مهدوی غنی است و یکی از اهداف ما احیای فرهنگ مهدویت است.

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا