اخبارکهگیلویه و بویراحمد

دومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گچساران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، دومین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گچساران با حضور امام جمعه شهرستان، مدیر ستاد اقامه نماز استان، دبیر شورای اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز در روز دوشنبه ششم آذر ماه در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.

امام جمعه گچساران در این جلسه گفت: بشر امروز احتیاج به نماز دارد؛ زیرا تنها از طریق وصل شدن به خداوند آرامش روحی و روانی را بر جامعه حاکم می شود. هاشمی منش آمادگی خود را جهت سرکشی و سخنرانی در کلیه مدارس ‌اعلام کرد.

حجت الاسلام قاسمی در این جلسه گفت: نامه ۱۵ماده ای وزارت کشور خطاب به استانداران و فرمانداران ارسال شد و خواسته های مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز حائز اهمیت است.

 وی بیان کرد: از فرماندار رئیس شورای اقامه نماز تقاضای نظارت بیشتر و مطالبه گری از ادارات هستیم و از مسئولان انتظار می رود در خصوص نماز اراده ای قوی و محکم داشته باشند و باید راهکار لازم پیرامون ترویج نماز به طور مداوم ارائه شود.

وی خواستار تشکیل کارگروه متشکل از یک نفر نماینده از طرف امام جمعه، یک نفر به نمایندگی از فرمانداری و دبیر شورای اقامه نماز تشکیل و به کلیه دستگاههاسرکشی و از نماز مدارس داشته باشند.

در پایان جلسه مقرر شد پیش اجلاس شهرستانی فی مابین آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد،شهرداری،روابط عمومی نفت و گاز و فرمانداری در آذر ماه برگزار و زمان و مکان توسط امام جمعه تعیین گردد.

همچنین مصوب شد اعضای شورای ستاد اقامه نماز در مدارس و ادارات و نهادها حضور موثر داشته باشند و سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه های بروز رسانی مساجد و روحانیون، مصوب شد کارگروه ارزیابی متشکل از نماینده امام جمعه و نماینده فرماندار و دبیر ستاد اقامه نماز تشکیل و بر عملکرد ادارات و نهادها در زمینه برپایی نماز نظارت نمایند وگزارش عملکرد ارائه دهد.

مصوب شد هیئت اندیشه ورز در حوزه نماز توسط چند نفر از شخصیت های علمی و تاثیر گذار شهرستان تشکیل و چالش ها و موانع را بررسی و در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهد و کلیه دستگاه ها یک نفر به عنوان دبیر ستاد اقامه نماز به فرماندار معرفی نمایند جهت بررسی روند اجرای مصوبات شورای ستاد اقامه نماز در ادارات و تقویم کاری در رابطه با شورای اقامه نماز با هماهنگی فرماندار و امام جمعه تعیین شود و به ادارات ارسال شود.

 

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گچساران برگزار گردید

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گچساران برگزار گردید

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گچساران برگزار گردید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا