مازندران

گردهمایی رابطین نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، گردهمایی رابطین نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران با حضور حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان روز دوشنبه ۱۵ اسفند ماه در مرکز ایثار برگزار شد.

در این اجلاس پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، سعید کهن سال مدیر کل بنیاد شهید استان مازندران ضمن خیر مقدم به مدعوین و مهمان ویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان اظهار کرد: تابلوی بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان دستگاه ارزشی، معنوی و عصمت و طهارت باید با نگاه توجه به نماز مانوس باشد‌.

وی افزود: قهرمانان اصلی ما شهدا هستند که باید به نسل جدید و آینده معرفی شود و آن قهرمانان پوشالی ناکام بمانند و اخلاقیات دینی و معنوی در جامعه تبیین شود.

کهن سال خاطرنشان کرد: بحث اقامه نماز در کنار تَرویج ایثار و شهادت در روند زندگی و محیط پیرامونی ما اثرات مثبتی دارد، نماز ستون دین است و ما دائما باید با آن مانوس باشیم تا محافظت شویم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: ایجاد سامانه سجاده در حوزه نماز موجب پایش و ارزیابی کمی و کیفی همکاران در حوزه نماز خواهد شد و امر نماز را به‌عنوان یک تکلیف شرعی برجسته خواهد کرد.

این مسئول گفت: اگر بخواهیم با خدا ارتباط برقرار کنیم باید دمیدن روح در خودمان تقویت کنیم، روحمان با نماز درآمیخته باشد.

در ادمه حجت الاسلام ابراهیمی مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز مازندران ضمن قدردانی از مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران بدلیل اهتمام ویزه به امر موضوعات نمازی گفت: مسئله نماز نه تنها در محیط اداری بلکه در اجتماع باید به معنای واقعی نهادینه شود.
وی افزود: امروز ما تکلیف داریم تا در امر تبلیغ نماز اعتماد سازی کنیم، برای تحقق این امر مهم باید مخاطب شناس باشیم، در بحث نماز فرد باید جایگاهش را بشناسد و در این رابطه به گرایش ها توجه شود.

وی با اعلام اینکه برگزاری گردهمایی توجیهی آموزشی فرهنگ نماز هر ۶ ماه یک بار نیاز ضروری است، گفت: بنیاد شهید استان بعنوان دستگاه برتر با درک درست در برابر ترویج فرهنگ نماز احساس مسئولیت کرده و بسیار خوب است که سایر متولیان امر در استان نیز از این اقدام الگو برداری کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: در ترویج فرهنگ نماز باید شفاف مسائل و کم کاری‌های مطرح شود، بیان کرد: تعلل در توجه به نماز زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی  می گردد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان انتظارات ستاد اقامه نماز در توجه کردن به تفاهمنامه فیما بین، نمازخانه مطلوب وتجهیزات مورد نیاز و تبلیغات بروز و پاسخ به دستورالعملها، مکاتبات ومسائل مربوط به فرهنگی و آموزشی بویژه در نظارت وارزشیابی و سامانه سجاده توضیحاتی را ارائه نمود.

در پایان هر یک از حاضرین نظرات خود را اعلام داشتند و سوالات خود را بویژه در مسائل ارزیابی و سامانه سجاده بازگو کردند و حجت الاسلام مجیدی کارشناسه نظارت و ارزیابی ضمن تشریح سامانه سجاده و رسالت آن پاسخ های لازم را در این ارتباط بازگو کردند و جلسه بعد از تبادل نظر مقرر شد با اجرائی کردن نیازمندیهای امر اقامه نماز از سوی مدیر کل بنیاد شهید استان مازندران این نوع جلسات در فرصتهای لازمه ادامه یابد.

گردهمایی رابطین نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان

گردهمایی رابطین نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا