اخبارچهار محال و بختیاری

بررسی اجلاس نماز در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با محوریت نماز و اجلاس استانی و شهرستانی نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین خسرو پناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، غلامعلی حیدری استاندار و مسئولین استانی، روز یکشنبه، پنجم آذر ماه در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با اشاره به جایگاه نماز و اهمیت نماز در جامعه اسلامی گفت: اولین چیز بعد از مکنت نماز است، تمام کسانی که دارای امکانات هستند اگر برای نماز امکانات نگذارند و سعی در برپایی نماز نداشته باشند، پس برای چه امر مهم تری از نماز می خواهند تلاش کنند و امکانات بگذارند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: برای مسئله مهم نماز باید ویژه برنامه ریزی کرد و سازوکار تهیه کرد و مسئولین استانی این امر مهم و نورانی را اولویت اول کاری خود قرار دهند و همیشه در برپایی نماز اول وقت بکوشند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به برپایی نماز اول وقت در ادارات و جامعه اسلامی گفت: حل مشکلات جامعه مستلزم نهادینه شدن اقامه نماز در جامعه است و باید سعی کنیم هیچ وقت نماز خود را به تاخیر نیندازیم لذا به تأخیر انداختن نماز از اول وقت یکی از مصادبق استخفاف و سبک شمردن نماز است که در روایات بسیاری مورد نکوهش شدید قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس نماز در استان و شهرستان ها ابراز کرد: اجلاس نماز در تمامی شهرستان های استان از ۱۲ آذر ماه به مدت یک ماه اعلام گردیده و برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام کریمی ادامه داد و گفت: برگزاری نشست های هیئت های اندیشه ورز، کمیسیون های تخصصی نماز، راهکار ها و چالش های موجود و همچنین برگزاری برنامه های آموزشی طرح امین، محراب و آموزش مدرسین آموزش خانواده و برگزاری دوره های تصحیح قرائت نماز در مدارس از جمله برنامه های ستاد هستند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در خصوص جشنواره نوگلان موذن در استان خاطر نشان کرد: تا پایان دهه مبارک فجر کودکان ۵ تا ۱۳ سال می توانند به منظور گسترش فرهنگ اذان حلقومی در این جشنواره شرکت کنند و ۲۲ اثر برتر به شبکه پویا و شبکه جهانبین معرفی خواهند شد.

بررسی اجلاس نماز در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا