اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل نوسازی خراسان رضوی برگزار شد

مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس خراسان رضوی: احداث نمازخانه با رعایت ضوابط معماری اسلامی – ایرانی صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و مدیرکل جلسه شورای اقامه نماز اداره کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس شنبه بیست و هفتم آبان ماه تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه حسین پور مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان احداث نمازخانه با رعایت ضوابط معماری اسلامی – ایرانی  را در روند تربیت دانش آموزان مهم توصیف کرد و افزود: اعتقاد ما بر این است تمامی مدارس باید دارای نمازخانه شایسته باشند.

وی گفت: نماز یکی از آسان ترین و مهمترین راه های ارتباط و نزدیک شدن به خدا است. در دین اسلام ملاک ارزش آدمی و قبولی کلیه ی اعمال و فرائض دیگر او و به تعبیری دیگر ستون دین، نماز است.

حسین پور ادامه داد: برپا کردن نماز به جماعت اهمیت بیشتری دارد، زیرا نماز جماعت مقدمه ای از وحدت در جامعه اسلامی است که روحیه فردگرایی و انزوا و گوشه گیری را از بین می برد و باعث نزدیکی دلها و تقویت کننده روح اخوت و برادری در بین مسلمانان می شود.

وی همچنین افزود: دوره هایی برای تربیت فرزندان، مسائل دینی ، ازدواج جوانان و…در محل اداره ویژه همکاران در حال برگزاری می باشد .

در ادامه ی جلسه حجت الاسلام سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: بسیار خرسندیم که نوسازی مدارس استان خراسان رضوی در هرهفته یک مدرسه در حاشیه شهر مشهد افتتاح و به بهره برداری می رساند. امیداست که دربرنامه های افتتاح پروژه ها برنامه اقامه نماز هم صورت پذیرد.

وی افزود: یکی از راههای تربیت دینی کودکان و نوجوانان، یاد دادن نماز و شرکت دادن آنها در نماز جماعت می باشد که با تغییر نگرش دانش آموزان در مورد نماز جماعت می توان زمینه ساز تحول اساسی در شخصیت دانش آموزان شد.

سبحانی نیا اضافه کرد: همچنین در این حالت بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی کاهش می یابد. نمازخانه مدرسه نقش پررنگی در نهادینه کردن امر نماز در بین دانش آموزان دارد. حضور کودکان و نوجوانان در نمازخانه مدرسه به همراه دوستان، همکلاسی ها، دبیران و مربی ها تاثیر به سزایی در زندگی و آینده آنها دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: در ساعت های مشخص در طول روز، شرایطی را ایجاد کرده تا خانواده ها به صورت تلفنی با امام جماعت این مجموعه ارتباط برقرار تا مسائل دینی و خانوادگی را مطرح نمایند.

وی از خیرینی که در این امر خداپسندانه با اداره کل نوسازی مدارس در ساخت نمازخانه در مدارس همکاری کرده اند ، تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد: خیرین استان، در این زمینه بیشتر همکاری نمایند و از منافع معنوی آن بهره مند شوند .

حجت الاسلام سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان از زحمات مجموعه های متولی امر ( نوسازی مدارس استان ) که در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز گام برمیدارند تقدیر و تشکر نمود.

در پایان این مراسم  از همکاران فعال در عرصه ترویج اقامه نماز تقدیر و تشکر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا