اخباریزد

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مدیر اداره کل زندان ها دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز یکشنبه دهم دی ماه، حجت الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با رضا مقبلی قرائی، مدیر اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان دیدار کرد.

حجت الاسلام موسوی یادآور شد: دستگاه قضایی استان و مسئولین ذی ربط زندانها و ندامتگاه ها نیز باید توجه زیادی به فعالیت های فرهنگی و نمازی به زندانهای استان و نیز توجه بیشتر به خانواده های آنان داشته باشند تا در طول مدت محکومیت از گزند انحرافات اخلاقی در امان بمانند.

وی اظهار داشت: آئین مقدس و متعالی اسلام، میان عبادت و سیاست و اخلاق و اجتماع، پیوندی منسجم ایجاد کرده است. در امور خانوادگی هم رعایت احترام و حقوق متقابل زن و شوهر را چنان مهم دانسته که بی توجهی به آن گاهی باعث قبول نشدن عبادات می‏گردد. و قطع پیوندهای زمینی، به قطع پیوند آسمانی می‏انجامد.

وی در ادامه گفت: بهترین راه برای برون رفت مشکلات و ناهنجاریهای جامعه و همچنین پیشگیری از جرم و جنایت، منوط و مشروط به توجه ویژه به مسائل خداشناسی و توجه به امر نماز است که به معنای واقعی کلمه می تواند تنهی عن الفحشاء و المنکر باشد.

وی در پایان به تشریح برنامه های مربوط به تفاهمنامه که متشکل از برنامه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و ارزیابی می باشد و همچنین جدی گرفتن و بارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه، فضا سازی تبلیغی امر نماز، تشکیل شورای اقامه نماز اداره کل بصورت فصلی، برگزاری دوره های آموزشی و تبلیغات محیطی مبسوطاً، مطالبی را بیان داشت.

 

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مدیر اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا