اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل پست استان اصفهان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان: نماز غذای روح است و این تغذیه و احتیاج روح را برای نسل جدید باید تبیین کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل پست استان اصفهان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، باقری مدیرکل پست استان، مهروریان کارشناس نظارت و ارزیابی، حقیقی دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز پست روز شنبه هجدهم آذرماه در سالن جلسات اداره کل پست برگزار شد.

دبیر ستاد اقامه نماز در پست به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده پرداخت و گفت: برنامه های ابلاغی از سمت ستاد اقامه نماز و وزارت کشور در این اداره با همکاری مدیرکل به بهترین نحو انجام شده است و برای سه ماه آخر سال جاری برنامه ریزی هایی شده است که امور اجرایی خدمتتان ارسال می شود.

حقیقی به ارسال برنامه برنامه پنج ساله دستگاه ها اشاره کرد و گفت: این برنامه به همراه برنامه بومی سازی دستگاه به زودی جهت بهره برداری خدمتتان ارسال خواهد شد.

مدیرکل پست استان اصفهان بیان کرد: در سه زیر مجموعه پست شامل اداره کل، پست شهرستان کاشان و اداره تجزیه و مبادلات شهرستان اصفهان نماز جماعت اقامه می شود.

وی ادامه داد و گفت: در حال برنامه ریزی جهت برگزاری نماز جماعت، حداقل در ادارات مرکز شهرستان ها هستیم و در صورت امکان در تمامی ادارات این مهم را اجرا خواهیم کرد.

باقری به فعالیت روحانیون حاضر در ادارات پست اشاره کرد و گفت: حضور انگیزشی و فعالیت های جانبی روحانیون موجود در ادارات پست موجب تشویق و ترغیب پرسنل به نماز جماعت شده است و این امر موجب خرسندی ما است.

مدیرکل پست به برگزاری دوره آموزشی معارف ویژه خانواده پرسنل اشاره کرد و گفت: این امر هر هفته پنجشنبه ها در این دستگاه اجرا می شود.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته بیان کرد: همان شکلی که جسم به غذا نیاز دارد روح نیز به غذا محتاج است و نماز غذای روح می باشد و این تغذیه و احتیاج روح را برای نسل جدید باید تبیین کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اظهار داشت: تمامی پیامبران مأمور به برپایی امر نماز شدند و ما نیز باید در مسیر آنان قدم برداشته و مروج امر نماز باشیم و با اقامه این مهم تأثیرات آن را در زندگی روز مره می توانیم احساس کنیم.

وی توجه به نسل جدید را از اولویات خواند و گفت: تلاش برای تشویق نسل جدید و فرزندان در اقامه نماز نیازمند برنامه ریزی دقیق می باشد و این امر اولویت ستاد اقامه نماز است و دستگاه ها نیز باید در این امر پیش قدم باشند تا جامعه ای نماز خوان در آینده داشته باشیم.

ابراهیم رنجبر به برگزاری دوره های آموزشی نماز اشاره کرد و بیان داشت: برای خانواده ها، فرزندان و پرسنل جدید خود دوره ها و نشست های آموزشی نماز برگزاری کنید و آنان را با امر نماز آشنا سازید.

کارشناس نظارت و ارزیابی بیان کرد: در بازدید های میدانی از این دستگاه و ادارات مربوطه میتوان گفت یکی از دستگاه هایی می باشد که به بهترین نحو در مسائل مربوط به نماز وارد شده است.

مهروریان به ایجاد نمازخانه در پست محدوده فیض اشاره و بیان کرد: در صورت امکان پست محدوده خیابان فیض را به نمازخانه ای محله محور مجهز سازید تا اهل محل نیز از این نمازخانه جهت اقامه نماز استفاده کنند.

وی به حضور در نماز جماعت مدارس اشاره کرد و گفت: طی مصوبات شورای اقامه نماز استان دستگاه ها باید در مدارس مناطق محروم حضور پیدا کنند و برای رفع برخی موانع اقامه نماز با مدرسه همکاری داشته باشند لذا در مدارس حضور پیدا کرده و نیاز مدرسه منطقه محروم را در حد توان برطرف کنید.

در پایان مواردی به عنوان مصوبات جلسه بیان شد و از فعالین نماز در پست با لوح تقدیری به امضای مدیرکل دستگاه و هدیه ای از ستاد اقامه نماز استان تقدیر شد.

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل پست استان اصفهان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل پست استان اصفهان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل پست استان اصفهان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل پست استان اصفهان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل پست استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا