اخبارمرکز تخصصی نماز

گردهمایی اساتید، کارشناسان، دانش پژوهان و کارمندان مرکز تخصصی نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، گردهمایی اساتید، کارشناسان، دانش پژوهان و کارمندان مرکز تخصصی نماز، روز جمعه ۲۴ دی ماه، در مجتمع یاوران مهدی (عج) جمکران برگزار شد.

در این گردهمایی که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) برگزار شد خانواده های محترم اساتید، کارشناسان، دانش پژوهان و کارمندان نیز شرکت کردند.

جهت بهرمندی بهتر از این مراسم، در یک اتفاق ویژه پیش از شروع مراسم به منظور استفاده کامل شرکت کنندگان، که از طیف‌های مختلف سنی تشکیل شده بودند، کلاس هایی به صورت جداگانه برای کودکان، نوجوانان پسر، نوجوانان دختر و بانوان شرکت کننده در گردهمایی برگزار شد. هم چنین اساتید، کارشناسان و دانش پژوهان مرکز در کارگاه تخصصی شیوه های تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز شرکت کردند.

در این کارگاه تخصصی اساتید مرکز به ارائه تجربیات و دستاورد هایشان در زمینه اسرار و معارف نماز و شیوه های تبلیغ این معارف به مخاطبین پرداختند.

پس از برگزاری این کلاس ها و کارگاه، مراسم به صورت رسمی با حضور همه شرکت کنندگان در محل سالن همایش های مجتمع یاوران مهدی (عج)، با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و سپس گروه سرود نوجوانان رایه الهدی با دو سرود نماز و مادر روی صحنه رفتند.

در ادامه مراسم گردهمایی اساتید، کارشناسان، دانش پژوهان و کارمندان مرکز تخصصی نماز، حجت الاسلام و المسلمین کلباسی مدیر مرکز تخصصی نماز به ایراد سخن پرداخت. وی ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (سلام الله علیها)، پیام سلام و تبریک حجهالاسلام و المسلمین قرائتی را به شرکت کنندگان در همایش ابلاغ کرد و اظهار داشت علی رغم دعوت ما، ایشان به علت کسالت توانایی شرکت در مراسم را نداشتند.

مدیر مرکز تخصصی نماز در ادامه به دعای حضرت ابراهیم برای خانواده اش اشاره کرد و گفت: هدف اصلی از تلاش ها و مجاهدت بندگان صالح خداوند، نماز و عبادت است و یکی از اثرات نماز، محبوب شدن در قلب دیگران خواهد بود.

 وی در ادامه افزود: در فرهنگ دینی ما عواملی دیگری نیز وجود دارند که باعث می شود مؤمن در قلب دیگران محبوب شود و آن دعای مادر است. نمونه های فراوانی وجود دارد که در اثر دعای مادر، فرد به اعتبار می رسد و از این اعتبار و توجه عامه مردم در جهت پیشبرد اهداف دین و تعالی جامعه استفاده می کند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام رحیمی معاون مرکز تخصصی نماز، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز گفت: متاسفانه در این چند سالی که کشور درگیر مقابله با بیماری کرونا بود، فعالیت های تبلیغی ما نیز به صورت چشمگیری کاهش یافت و امکان اعزام مبلغ به شهرستان ها وجود نداشت، اما سامانه آموزش مجازی ما که شامل دوره هایی با محتواهای آموزشی اساتید مرکز است با استقبال تعداد فراوانی از کارمندان و مدیران ادارات مختلف در سطح کشور مواجه شد و این باعث شد که ما در زمینه فضای مجازی اقدامات گسترده تری از قبیل تولید کلیپ های آموزشی، پادکست، استیکر و  غیره را در دستور کار قرار دهیم.

در ادامه مراسم تعدادی از مبلغین مرکز به بیان خاطرات تبلیغ های پرچالش خود پرداختند و سپس از اساتید و مبلغان برتر مرکز تقدیر به عمل آمد.

در پایان مراسم نیز به بانوانی که مسمّی به یکی از نام ها و القاب حضرت زهرا (س) بودند به قید قرعه هدایایی تقدیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا