اخبارقزوین

گردهمایی فصلی دبیران نماز دستگاه های اجرایی استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه مورخه ۱۳ آذرماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این گرد همایی گفت: باید شکرگزار نعمت های الهی باشیم، نعمت سلامتی و تندرستی و امنیت جزء نعمت های واضحی است که همگان شما آن را شاکر هستید و اما خواندن نماز نیز جزء نعمت های با عظمت خداوند است، شکر این نعمت، اقامه نماز در اول وقت است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شما عزیزان یک مسئولیت و مأموریت در قبال این نعمت دارید و آن ترغیب و تشویق و دعوت از همکاران و دوستان به اقامه نماز است، این یک موهبت الهی به شما میباشد، که همکاران ار به نماز دعوت کنید. و یک سفارش از امام خمینی (ره) است که میفرمایند: اگر میخواهید کارتان تا ابد باقی بماند برای رضای خدا آن را انجام دهید.

موسوی افزود: برای هر اداره یک تفاهم نامه عملی طبق شرایط هر دستگاه تنظیم شده است. ما برای رسیدن به اهداف تفاهم نامه فاصله زیاد ولی فرصت کمی داریم ولی نباید عجله کرد بلکه قدم به قدم باید پیش برویم، در این مسیر به خداوند منان توکل کنید و عمل خود را برای رضای او انجام دهید چرا که نفس انجام عمل دیگران را به همراهی رغبت میدهد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده کارشناس فرهنگی و ارزیابی ستاد اقامه نماز از عملکرد دستگاه ها و روند هر ساله ارزیابی  همه ی دستگاه های اجرایی  و امور فرهنگی ستاد اقامه نماز و دستگاه های اجرایی گزارشی داد.

در پایان جلسه آیت‌الله عبدالکریم عابدینی اظهار کرد: باید تلاش کنیم به اندازه توان خود و خالصانه در عرصه اقامه نماز پای کار باشیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: قرآن به ما می‌گوید نماز یک پسوندها و پیش‌زمینه‌هایی دارد، در قرآن آمده است ای پیغمبر! آنچه بر تو از کتاب آسمانی وحی شده را برای مردم تلاوت کن تا مردم قرآن را نبینند و با کمک قرآن خودشان، جهان، خدا، قیامت و ارزش‌ها را نشناسند، برای نماز آماده نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: وقتی ارکان و اصول قرآن، معارف قرآنی و دین را بدانیم برای اقامه نماز آماده می‌شویم، قرآن به ما می‌فهماند که شما هر چقدر خدا را می‌فهمید، هر چقدر نسبت به خدا و قیامت اعتقاد و معرفت دارید، آماده اقامه نماز هستید.

وی خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید آنچه که مهم و بزرگ است و باید به دنبال آن باشیم ذکر خداست، ذکر خدا صرفاً ذکر گفتن نیست، ذکر خدا به معنای با خدا بودن، خدایی زندگی کردن و انس و الفت با خدا است وگرنه خیلی وقت‌ها ممکن است لب ما به ذکر بجنبد اما دل ما متحول نشود.

وی یادآور شد: خداوند می‌فرماید مؤمنین حقیقی آن‌هایی هستند که وقتی نام خدا گفته می‌شود، دل‌های آنان می‌لرزد، یعنی همه وجودشان متأثر می‌شود، چنین کسی اهل ذکر است.

آیت‌الله عابدینی افزود: متأسفانه ما خیلی وقت‌ها مانع هستیم و نمی‌گذاریم این انوار به ما برسند، حضرت ابراهیم (ع) فرمودند خدایا من همه وجودم را با تو هماهنگ کردم و زیر پرتو اسماءالله قرار دادم.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه ذکر انسان را به آرامش می‌رساند و نماز والاترین جلوه ذکر الهی است، عنوان کرد: خداوند در آیه ۱۲۴ سوره طه فرمود هر کس با یاد و نام من نباشد در زندگی دچار تنگنا می‌شود و به آرامش حقیقی دست نمی‌یابد، ذکر انسان را به آرامش می‌رساند و نماز والاترین جلوه ذکر الهی است.گردهمایی فصلی دبیران نماز دستگاه های اجرایی استان قزوین گردهمایی فصلی دبیران نماز دستگاه های اجرایی استان قزوین گردهمایی فصلی دبیران نماز دستگاه های اجرایی استان قزوین گردهمایی فصلی دبیران نماز دستگاه های اجرایی استان قزوین گردهمایی فصلی دبیران نماز دستگاه های اجرایی استان قزوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا