اخبارگیلان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، کارشناسان و دبیران شورای اقامه نماز شهرستانها در دومین روز از دیماه در سالن جلسات ستاد اقامه نماز گیلان برگزار شد.

حجت السلام حجازی مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان گفت: دبیران اقامه نماز  در شهرستان ها به عنوان نمایندگان ستاد  بایستی بطور مداوم پیگیر برنامه ها و مصوبات و دستورالعملهای اجرایی برنامه های  توسعه و ترویج فرهنگ نماز در شهرستان محل خدمت خود باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود : بازدید از مساجد و نمازخانه ها بین راهی و سرکشی مستمر از وظایف دبیران در شهرستانها است و باید گزارشی در این زمینه تهیه کنند و نواقص و کمبودها را به دستگاههای متولی اعلام تا در اسرع وقت برطرف شود و پیگیر رفع نواقص موجود در شهرستان خود باشند.

حجت السلام حجازی از دبیران شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلان خواست تا جلسات شورای اقامه نماز را بصورت فصلی برگزار نمایند و از مدیران ارشد شهرستان نیز دعوت نمایند تا در جلسه حضور داشته باشند و مشکلات و نواقص شهرستان را مورد بررسی قرار دهند و در ارتقا، فرهنگ توسعه و ترویج نماز در شهرستان کمک کنند.

حجازی در ادامه به برگزاری اجلاس های شهرستانی اشاره کرد و از شهرستانهایی که این اجلاس را برگزار نکرده اند خواست تا هر چه زودتر نسبت به برگزاری آن اقدام کنند و   از دانشجویان و دانش آموزان  و افراد سرشناس نیز دعوت به عمل آورند.

سید صادق حجازی کارشناس نظارت و ارزیابی جلسه شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلان گفت: سرکشی ها و بازرسی های استانی باید به صورت مستمر و مداوم انجام گیرد و دبیران شهرستانها و به همراه نمایندگان دستگاههای متولی از نمازخانه ها و مساجد بازدید کنند و خود دبیران هم از مدارس و دستگاههای اجرایی در هنگام نماز بازدید نمایند و گزارش عملکرد شهرستان را به طور مفصل و به موقع برای ستاد استان ارسال نمایند.

سید جواد مهرابی کارشناس فرهنگی وآموزشی ستاد اقامه نماز استان گیلان گفت: برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد غالبا با همکاری  آموزش و پرورش انجام می گیرد و دبیران باید با آموزش و پرورش شهرستان خود ارتباط  تنگاتنگ و دو سویه داشته باشند و برنامه های ابلاغی را با همکاری هم انجام دهند در  اجرای برنامه ها حتما از اساتید معرفی شده ستاد اقامه نماز که دارای کد تدریس هستند و مورد تایید مرکز تخصصی نماز هست استفاده کنند و دبیران موظف هستند این برنامه ها را پیگیری کنند و بلافاصله بعد از اجرای برنامه ها گزارش آن را به ستاد اقامه نماز استان ارائه دهند.

در پایان جلسه شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلان هر کدام از دبیران گزارشی از فعالیت های صورت گرفته ارائه دادند و نظرات و مشکلات موجود در شهرستان محل خدمت خود را بیان کردند و در مورد راهکارها و نحوه رفع مشکلات و موانع بحث و تبادل نطر شد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلانجلسه شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلانجلسه شورای اقامه نماز شهرستانهای استان گیلان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا