اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

علی نظری فرماندار گیلانغرب: توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در اولویت کار مجموعه مدیران شهرستان قرارگیرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، ،جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب روز پنجشنبه هفدهم اسفند به ریاست علی نظری فرماندار و با حضور  اعضای شورا در محل سالن جلسات  این فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه علی نظری  فرماندار و رئیس شورای اقامه نماز ضمن خیر مقدم  به حاضرین با استناد به آیات و روایات  در باب اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز مطالبی رابیان کرد.

وی و با بیان حدیثی از  رسول اکرم صلی الله علیه و آله که در کلامی گهربار فرموده‌اند: میان مسلمان و کافر فاصله‏‌ای جز ترک نماز واجب نیست.گفت : مجموعه مدیران شهرستان باید موضوع نماز را در اولویت قرار داده و طوری برنامه ریزی نمایند که با ایجاد فضایی معنوی بویژه ماه مبارک رمضان، در وقت فضیلت ،همکاران به اقامه این واجب الهی بپردازند.

نظری با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج : (الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه …یکی از  مهمترین وظایف کسی که در نظام اسلامی مسئولیتی دارد، اقامه نماز  بیان  و گفت: براساس احادیث و روایات عامل قبولی سایر اعمال انسان در گرو قبولی نماز بوده ، لذا می طلبد که همه ما در راستای توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ نورانی نماز نهایت  سعی و  تلاش خود را بکار ببریم .

فرماندرگیلانغرب  در ادامه با  تشکر از زحمات دبیر شورای از  وی خواست تا  فعالیتهای ادارات را به درستی و دقت در سامانه سجاده رصد کند و به همراه کار گروه ارزیابی عملکرد از کلیه مسیر ها و راههای  مواصلاتی شهرستان به منظور تسهیل در امر اقامه نماز مسافرین بازدید و گزارشی از اقدامات انجام گرفته در سطح شهرستان  را کتبا  به وی ارائه دهد.

نظری  با شاره به  فرمایش امام صادق (ع)  که در آخرین لحظات عمر شریفشان فرمودند :شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد گفت : یکی دیگر از مسائل نماز استخفاف است که باید از آن پرهیز نمود لذا سبک شمردن نماز یعنی تقدم  کار  برنماز ، موکول نمودن نماز به لحظات آخر وقت آن ، و این زیبنده یک مسلمان نیست.

در ادامه منصوریان  دبیر شورا ی اقامه نماز شهرستان مطالبی در باب فعالیتهای انجام گرفته و تکمیل فرم انجام فعالیتها در سامانه سجاده، حضور در کانال ستاد شهرستان ،   بازدید از راههای مواصلاتی و  انتظارات از مسئولین در باب توسعه فرهنگ نماز مطالبی رابیان نمود ،پس از آن حاضرین نکته نظرات خود را بیان و در پایان تصمیماتی به عنوان مصوبه اتخاذ گردید.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد-2

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد-3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا