اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش در روز چهار شنبه پنجم مهر ماه با حضور سرپرست، معاون پرورشی، مسئولین نهضت و آموزش ابتدایی و کارشناسان انجمن اولیاء و قرآن و عترت و دبیرستاد اقامه نماز شهرستان به منظور توسعه و ترویج  وتعمیق فرهنگ نورانی نماز ،در محل دفتر معاونت پرورشی برگزار شد.

مهدیخانی سرپرست اداره ضمن تشکر از حضور حاضرین درجلسه،  با اشاره به احادیث و روایات مطالبی در باب اهمیت و جایگاه نماز خصوصا برای نسل نوجوان و جوان را بیان و بر همکاری معاونین و کارشناسان اداره با دبیرستاد اقامه نماز به منظور توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ نورانی نماز تاکید کرد.

پس از آن شریفی معاون پرورشی با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید و لزوم توجه جدی به فریضه الهی نماز در آموزش و پرورش از انجام برنامه هایی همچون برگزاری نماز جماعت در مدارس، به امامت امام جمعه و سایر روحانیون موجود در منطقه ، حضور دبیر ستاد شهرستان در نماز های جماعت مدارس ،حضور داوطلبانه در نماز جمعه، آموزش عملی نماز در مدارس خبر داد.

سپس منصوریان  دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان  به استناد آیه ۴۰ سوره حج مهمترین وظیفه مسئولین را اقامه نماز بیان و از مسئولین آموزش و پرورش خواستند تا  همچون سنوات قبل در انجام برنامه های نماز خصوصا برگزاری نشست های اولیاء و دانش آموزی و دیگر برنامه ها  در سطح مدارس با ستاد اقامه نماز مساعدت و همکاری لازم را مبذول نمایند.

دبیر ستاد  از مساعدت و همکاری مسئولین آموزش و پرورش بخاطر برنامه های انجام گرفته سال قبل در سطح مدارس  ازجمله جذب طلاب و روحانیون موجود در منطقه در امر نماز جماعت مدارس، حضور داوطلبانه در نماز های جمعه و برگزاری نشست های اولیاء و دانش آموزی در سطح کلیه مدارس شهرستان تقدیر و تشکر  کرد.

در ادامه مسئولین آموزش ابتدایی، نهضت سواد آموزی و کارشناسان اقامه نماز و انجمن اولیاء نیز مطالبی در باب نماز مدارس و لزوم همکاری با ستاد اقامه نماز مطالبی را بیان کردند.

 در پایان نیز تصمیماتی بعنوان مصوبات اتخاذ گردید.

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش گیلانغرب برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا