کرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب به ریاست وحید محمدی فرماندار و اعضای این شورا در روز پنج شنبه دوم شهریور ماه در محل سالن جلسات فرمانداری گیلانغرب برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام  والمسلمین فاطمی نسب امام جمعه شهرستان گفت:در کربلا نماز سرلوحه کار حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)  و اجازه خواستن او از دشمن نیز برای نماز و مناجات با خداوند بود. بنابر این طبق احادیث و روایات قبولی سایر اعمال در گرو قبولی نماز بوده و برکت و پیشرفت کارها در گرو توجه به نماز است.

وی شرط قبولی اعمال انسان در در گرو قبولی نماز بیان و گفت: اگر بی توجه به نماز باشیم هر چه کار انجام بدهیم فایده و ارزشی نداشته و در صورت در نظر نداشتن بعد اخروی کار ها و ادای فریضه الهی نماز قطعا ضرر کردیم .

فاطمی نسب تصریح کرد، در آستانه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و در مسیر تردد زائرین عتبات عالیات هستیم لذا باید میئولین شهرستان تمام همت خود را بکار گرفته و نسبت به تجهیز و آماده سازی مساجد ، نمازخانه ها ، مراکز خدماتی رفاهی وجایگاه های سوخت اقدام نموده و بستر مناسب جهت اقامه نماز زوار امام حسین (ع) فراهم کنیم.

پس از آن وحید محمدی فرماندار شهرستان ضمن تشکر از حاضرین گفت: همه امکانات شهرستان باید در خدمت ستاد اربعین قرار گرفته و تلاش نمائیم تا  خدمتگزاران خوبی برای زوار حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) باشیم.

وی اظهار داشت:  از امروز به بعد تا پایان تردد زوار ، باید کار گروه نظارت وارزیابی در شهرستان تشکیل و نظارت جامع و کاملی ازمساجد، نماز خانه ها ، مراکز خدماتی رفاهی ، جایگاههای سوخت و دیکر مراکز راه های موصلاتی شهرستان بعمل آمده  و گزارش مکتوب آن نیز به دفتر فرمانداری منعکس گردد.

محمدی از مسئولین کمیته های ستاد اربعین در شهرستان به خاطر اهتمام به آماده نمودن امکانات جهت خدمت به زائرین عتبات عالیات تشکر و  بر استمرار تلاش بی وقفه آنان در راستای  خدمت رسانی هر چه بیشتر به زوار امام حسین (ع) تاکید کرد.

وی اقامه نماز جماعت در ادارات را گامی در جهت توسعه وترویج فرهنگ نماز دانسته وهمکاری نزدیک مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان با دبیر خانه شورا  را امری ضروری عنوان و بر حضور مستمر و بموقع مسئولین در جلسات شورا تاکید کرد .

در شروع جلسه دبیر شورا خلاصه ای از اقدامات انجام گرفته جلسه قبل را بیان و دستور کار جدید جلسه را تشریح کرد.

در ادامه جلسه حاضرین نکته نظرات خود را بیان و تصمیماتی در این راستا جهت اجرا اتخاذ گردید.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا