کرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

علی پروین فرماندار گیلانغرب: از تمام ظرفیت های شهرستان در جهت ترویج و گسترش و تعمیق فرهنگ نورانی نماز استفاده خواهیم کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب در روز یکشنبه دوازدهم آذر ماه به ریاست علی پروین  فرماندار  و با حضور  حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه و اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری گیلانغرب برگزار شد .

در این جلسه پروین فرماندار و رئیس شورای اقامه نماز ضمن خیر مقدم و  تسلیت ایام فاطمیه به حاضرین گفت: اوج عبودیت انسان در مقابل خداوند برپایی نماز است و نماز است که کبر انسان را می شکند و بندگی انسان در مقابل خالق به اثبات میرساند.

پروین با بیان روایتی  بیان داشت: حضرت فاطمه زهراء (س) هنگامی که به نماز می ایستاد نفس هایش به شماره می افتاد و این موضوع می رساند که انسان با چه حضور قلبی در مقابل خالقش ودر مقابل خدای متعال دارد بندگی را بجا می آورد که ان شاء الله همه ما تابع خانم فاطمه زهراء(س) و ائمه اطهار (ع) باشیم .

فرماندار گیلانغرب با بیان اینکه از تمام ظرفیت ها ی شهرستان در جهت ترویج و گسترش و تعمیق فرهنگ نورانی نماز استفاده خواهیم کرد گفت: آنچه توقع اینجانب است این که ما ها بعنوان مسئول نظام مقدس جمهوری  اسلامی اول باید از خودمان شروع کنیم و اداره را طوری جلوه بدهیم که اسلامیتشان برای همگان هویدا باشد .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تجلی اسلامیت هر نهادی هم نهایتا به برگزاری مراسمات دینی و مذهبی و در راس آنها اقامه فریضه نورانی و الهی نماز است که در این راستا لازم است مسئولین شهرستان نسبت به برگزاری نماز های جماعت در وقت شرعی ، آراستگی و زیبایی محیط نمازخانه ، عدم تداخل جلسات با این فریضه الهی ،عنایت ویژه داشته ،طوری که در وقت ادای این واجب الهی، فضایی معنوی بر اداره حاکم شود .

رئیس شورای اقامه نماز شهرستان با اشاره به سیره عملی و عبادی حضرات معصومین (ع) بیان داشت: صلح امام حسن (ع) ، قیام امام حسین (ع) بخاطر دین و فریضه الهی نماز بود .لذا در این راستا و به منظور ترویج فرهنگ نماز رسالت همه ما سنگین بوده و در این خصوص وظیفه ای خطیر برعهده داریم .

وی با بیان فراز هایی از پیامهای رهبری معظم انقلاب (مد ظله العالی ) خطاب به اجلاسهای سراسری نماز و لزوم عملیاتی نمودن منویات ایشان گفت: مجموعه بیست ونه پیام حضرت آقا گنجینه ای ارزشمند است که در آن وظایف تمامی دستگاهها و احاد مردم را در قبال نمازروشن ومشخص نموده است که توصیه می شود دوستان مروری بر این پیامها داشته باشند.

فرماندار گیلانغرب  همگان را به تلاش در جهت گسترش فرهنگ نماز دعوت نموده و گفت: نیاز است مسئولین ادارات بصورت جدی و تام و تمام با دبیر شورای اقامه نماز همکاری مستمر و تنگا تنگ داشته باشند و وی  را در انجام برنامه های نمازی در سطح شهرستان مساعدت و یاری نمایند .

پس از آن حجت الاسلام  والمسلمین موسوی امام جمعه شهرستان با بیان آیه ۴۱ سوره حج (الذین ان مکناهم فی الاض …) گفت: طبق این آیه  شریفه  اولین وظیفه حاکم اسلامی اقامه نمازمی باشد.

امام جمعه گیلانغرب با اشاره به آیات وروایات به بیان جایگاه و اهمیت این فریضه الهی پرداخته و تصریح کرد خدای متعال نماز را سر لوحه کار خود قرار داده لذا اگر اقامه نماز به معنای واقعی در اولویت قرار گیرد زشتی ها و ناپاکیها ازبین خواهد رفت .زیرا نماز اثر فوق العاده ای در جهت کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

در ادامه صفری رئیس دادگستری در باب اهمیت نماز و تاثیر آن در کاهش آسیبهای اجتماعی مطالبی را  بیان و گفت: هرچه میزان توجه و گرایش افراد جامعه به نماز بیشتر باشد به همان اندازه از جرم و آسیبهای اجتماعی نیز کم خواهد شد.

در این جلسه منصوریان دبیرستاد اقامه نماز گزارشی از انجام مصوبات جلسه قبل و اقدامات انجام گرفته و فعالیتهای ادارات و ارگانها و نشست های خانواده و دانش آموزی با موضوع نماز در مدارس شهرستان در جهت گسترش فرهنگ نماز را به سمع و نظر حاضرین رساند و بر برگزاری پیش اجلاس شهرستانی نماز و جشن تکلیف تاکید کرد.

در ادامه حاضرین نکته نظرات خود را بیان و در پایات تصمیماتی جهت اجرا  در شهرستان اتخاذ شد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا