کرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، صبح روز یکشنبه مورخه سی و یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب  به ریاست وحید محمدی فرماندار و با حضور مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه و اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه  حجت الاسلام والمسلمین  علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از فرماندار ، امام جمعه و اعضای شورای اقامه نماز، خصوصا مدیر و معاون  پرورشی آموزش و پرورش بخاطر اهتمام جدی به امر نماز که نتیجه آن  کسب رتبه اول  فعالیتهای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب  در بین شهرستانهای استان بوده  را به حاضرین  تبریک گفته و برای آنها موفقیت بیشتر را آرزو داشتند .

مولوی بیان داشت: رهبری معظم انقلاب در  پیام خود به  اجلاس سیزدهم مسئولین اقامه نماز کشور و دست اندر کاران اجلاس نماز را مکلف کردندو ماموریت دادند و یک مطالبه ای را طرح کردند که پاسخ سوالات  حاضرین در این مطالبه حضرت آقا  بصورت دقیق داده می شود.

وی گفت: رهبری معظم انقلاب بعنوان یک اسلام شناس و نماز شناس  بی بدیل و بی نظیر  فرمودند برای اینکه آیه ۴۱ حج اجرایی بشود؛ لازم است هیات هایی تشکیل بشود هیات برنامه ریزی – هیات نظارت و ارزیابی – هیات عالی داوری ، لذا حضرت آقا می فرمایند: هر فعالیتی در چهار چوب تشکیلات ریخته نشود ماندگار نخواهد بود .

مدیر ستاد اقامه نماز اظهار داشت: تعدادی از دوستان صاحب نظر نزدیک یک و نیم تا دو سال روی این بحث کار کردند و گفتند باید چکار کنیم که معنی آیه شریفه ای که آقا فرمودند فقط در عالم فکر و نظر نباشد بلکه  در کل کشور عملیاتی و اجرایی شود.

مولوی افزود؛ بخاطر اهمیت موضوع بود که حضرت آقا در یکی از پیامها فرمودند :مسئول اقامه نماز در هر دستگاه بالا ترین مقام اجرایی آن دستگاه باید باشد، لذا بنا بر این شد که هر وزارت خانه ای خودش با توجه به توان و  امکاناتش تعدادی برنامه که جنبه عملیاتی داشته باشد مشخص کرده و تعهد بدهد آن را از وزارت تا پایین ترین قسمت در دور ترین نقاط کشور عملیاتی نماید .

پس از آن محمدی فرماندار گیلانغرب ضمن  تبریک روز دختر و ولادت حضرت معصومه (س) و هفته کرامت و خیر مقدم گویی  به مدیر و کار شناس  ستاد اقامه نماز استان و اعضای شورا ، به استناد آیات قرآن و روایات مطالبی در باب اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز را بیان نمود.

رئیس شورای اقامه نمازشهرستان، وجود  بیش از یکصد آیه در قرآن کریم و بیش از یک سوم احادیث و روایات در رابطه با نماز را نشان از اهمیت ویژه این فریضه الهی عنوان و از نمازبعنوان ستون دین ، عامل قبولی دیگر اعمال ، سیمای دین و بازدارنده از گناهان نام برد .

وی ضمن تشکر از امام جمعه و مسئولین ،خاصه مدیر آموزش و پرورش و معاونت پرورشی  بخاطر اهتمام و توجه به امر نماز بر تلاش بیشتر در خصوص توسعه و ترویج این واجب الهی در سطح شهرستان برای اقشار مختلف شهر و روستا ، خصوصا قشر  نو جوان وجوان تاکید کردند .

در ابتدای جلسه دبیر شورای اقامه نماز در خصوص پیگیری و انجام مصوبات جلسه قبل توضیحاتی ارائه و  نیز گزارشی از فعالیتهای انجام گرفته نماز در سطح شهرستان را به سمع و نظر حاضرین رساندند .

در ادامه جلسه محمدی فرماندار با حضور مدیر ستاد استان و اعضای شورا از تلاش دبیر شورای  اقامه نماز شهرستان تجلیل بعمل آوردند .

در پایان نیز مدیر ستاد ، فرماندار و اعضای شورای اقامه نماز به اتفاق در مراسم میلاد  حضرت فاطمه معصومه(س)  وروز دختر در سالن یادمان شهدای شهرستان حضور پیدا کردند .

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گیلانغرب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا