آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان خدا آفرین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان خدا آفرین با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، بهروز فرماندار شهرستان و سایر اعضای شورا، روز سه شنبه دوم آبان ماه در اتاق جلسات فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با تاکید بر اقامه نماز جماعت درادارات وحضور روحانی در شهرستان گفت: باید تمام ادارات، سازمان ها و نهادها بویژه آموزش و پرورش درزمینه توسعه و ترویج امر نماز برنامه ریزی داشته باشند.

وی با اشاره به راهکارهای توسعه و ترویج نماز، افزود: اهتمام مدیران ومسئولان ادارات به اقامه نماز جماعت ،تجلیل از مروجان و فعالان نماز ،توسعه و تجهیر نماز خانه ها، توجه و نظارت بر نماز خانه ها و مساجد بین راهی، توجه بیشتر به مسائل نماز از جمله راهکارهای عملی و برنامه هایی است که می توان در فرهنگ سازی و ترویج اقامه نماز انجام داد .

بهروز با اشاره به موقعیت جعرافیایی شهرستان، گفت : این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در نقطه ی مرزی، وجود تفکرات وتبلیغات ضد دینی دشمن در نفوذ به کشورهای مسلمان همسایه نیازمند توجه ویژه مسئولان ستاد اقامه نماز بویژه در راستای فرهنگ سازی وبرنامه ریزی در برنامه های آموزشی ،هنری و فرهنگی است.

وی با تاکید بر برگزاری فصلی جلسات این ستاد در خداآفرین افزود: در این شهرستان کمبود شدید روحانی بویژه در ماه محرم و مناسبت های مذهبی وجود دارد، بنابراین تحقق اهداف ستاد اقامه نماز، مستلزم حضور روحانی است.

فرماندار خداآفرین ادامه داد: در ادارات این شهرستان نماز جماعت اقامه می شود و نماز خانه های مساجد بین راهی در ایام مختلف سال بازدید وآماده سازی می شود.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان خدا آفرینجلسه شورای اقامه نماز شهرستان خدا آفرین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا