آذربایجان شرقیاخبار

پیش اجلاس نماز دانش آموزی شهرستان خدا آفرین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، اجلاس نماز شهرستان خدا آفرین با حضور حجت الاسلام ضیایی امام جمعه شهرستان، محمدپور بخشدار شهرستان و سایر دستگاه های شهرستان، روز دوشنبه سی ام بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام ضیائی با اشاره به تأثیر خانواده در تربیت و فرهنگ سازی نماز، گفت: آموزش نماز و پرورش روحیه مذهبی، ابتدا از خانواده شروع می‌شود و خانواده نقش مهمی در انتقال فرهنگ نماز به کودک و نوجوان دارد.

امام جمعه خداآفرین افزود: نماز برنامه‌ای منظم برای ارتباط انسان و خدا در پنج نوبت شبانه روز است، پنج وعده‌ای که در حقیقت پنج میعادگاه ملاقات محب و محبوب می‌باشد و باید بدانیم که هر نماز تا نماز بعد، به انسان بهانه‌ای برای زیستن و دلیلی برای بودن می‌بخشدو هیچ چیز مانند نماز بینی شیطان را به خاک نمی مالد.

وی با تاکید بر نقش دستگاه ها در توسعه و ترویج نماز، افزود: تمامی دستگاهها مسئولیت بزرگی درمقابل نسل نوجوان و جوان دارند، ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در میان جامعه یک امر جدی و فرهنگی است، چرا که با نماز از آسیب‌های فردی و اجتماعی دور می‌شویم، توسعه نماز باعث می‌شود بشر به آغوش پروردگار بازگردد و بی عدالتی و تبعیض در جامعه از بین برود.

محمدپور با بیان برکات نماز و معنویت در جامعه، گفت: انسانی که اهل نماز و تهجد است، به سمت کفر، بی عدالتی و ظلم نمی‌رود، و این موضوع برای دشمن خوب نیست، دشمن به دنبال بی‌ ایمان کردن نوجوانان و جوانان است و از اثر نماز و تقویت ایمان آنها می‌ترسد چراکه همین ایمان باعث می‌شود مقابل ظلم جهانی بایستد.

وی ادامه داد: یکی از اسرار مهم نماز، توجه و اهمیت دادن به نماز اول وقت است که در روایات هیچ عملی مقدم بر آن دانسته نشده است و قرآن کریم بر محافظت از اوقات نماز تأکید کرده که این محافظت از اوصاف مؤمنان شمرده می شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس نماز، خاطرنشان کرد: اجلاس سراسری نماز یکی از بزرگترین رویداد فرهنگی و دینی کشور است و برپایی هر ساله آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب می باشد. و لذا باید دستگاه های مرتبط باید با جدیت دنبال کنند.

در پایان عبدزاده، دبیر نماز ستاد اقامه شهرستان ضمن تشکر از فعالیت اداره آموزش وپرورش شهرستان درحوزه قرآن ،عترت ونماز ومهدویت بر ادامه برگزاری نشست های نمازی ازسوی مدیران مدارس تاکید نمود ، درخاتمه از همه مربیان و دانش آموزان فعال در حوزه نماز شهرستان خداآفرین در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز با اهدای لوح سپاس تقدیر و تجلیل شد.

شایان ذکر است که دراین اجلاس پیام مقام معظم رهبری به سی امین اجلاس سراسری نماز توسط معاون پرورشی اداره به شرکت کنندگان عزیز قرائت گردید.

اجلاس نماز شهرستان خدا آفریناجلاس نماز شهرستان خدا آفرین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا