اخبارگلستان

شورای اداری گلستان با محوریت نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، در روز یکشنبه، یکم بهمن ماه، شورای اداری گلستان با محوریت نماز، با حضور استاندار و معاونین، مدیران کل دستگاه های اجرایی و با سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز در خصوص نماز ادارات و وضعیت نمازخانه های بین راهی برگزار شد.

قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز در این جلسه گزارشی از وضعیت نمازخانه های بین راهی و نماز جماعت ادارات و دستگاه های اجرایی را ارائه کرد.

وی با اشاره به جایگاه نماز در اسلام، گفت: طبق آیه ۴۱ سوره حج، همه مسئولین در قبال نماز مسئولند و ترویج و توسعه اقامه نماز مسئولیت همگانی دارد.

وی ضمن قدردانی از فعالیت دستگاه های اجرایی در راستای اجرای برنامه های مصوب ابلاغی، بر ثبت مستندات فعالیتها در سامانه سجاده تاکید کرد.

رئیس شورای اداری استان بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای برپایی باشکوه نماز جماعت تاکید و افزود: در برخی از ادارات به خاطر عواملی چون نبود فضای مناسب برای اقامه نماز، شاهد عدم برپایی نماز جماعت و بی توجهی به این موضوع هستیم و این موضوع پذیرفتنی نیست. وی تاکید کرد برخی از نمازخانه های بین راهی مناسب و در شان و تراز نمازگزاران نیست و مسئولان مرتبط با موضوع باید توسعه و تجهیز این اماکن مقدس را در دستور
کار خود قرار دهند تا شاهد برگزاری باشکوه این فرضیه الهی باشیم.

استاندار گلستان در ادامه تصریح کرد: فرمانداران با هماهنگی مدیریت ستاد اقامه نماز استان؛ تیم نظارتی مشخص کنند و نظارت دائم و مستمر در راستای خدمات رسانی به گردشگران داشته باشند. دکتر زنگانه تاکید کرد در صورت هرگونه اهمال کاری و کوتاهی در این خصوص به صورت جدی برخورد خواهد شد.

در این جلسه مصوب شد باعنایت به ابلاغ سند تحول راهبردی ۵ ساله اقامه نماز استان درافق ۱۴۰۱ تا۱۴۰۵ با امضای استاندار، کلیه دستگاههای اجرایی در اولین فرصت نسبت به تشکیل جلسه شورای اقامه نماز اقدام و بررسی های لازم دراین خصوص به عمل آورده و نسبت به بومی سازی برنامه های مصوب ۱۴۰۳ و ارایه برنامه  های ابتکاری تاپایان سال جاری اقدام کنند و گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص سند تحول را به ستاد اقامه نماز استان ارسال کنند.

همچنین مقرر شد با توجه به ایجاد و تهیه زیرساخت های کامل اقامه نماز در کلیه دستگاه‌های اجرایی اعم از نمازخانه و تجهیزات لازم، تامین امام جماعت و اختصاص زمان قانونی ۲۰ دقیقه جهت برگزاری و اقامه نماز، به برگزاری نمازهای جماعت باشکوه و تشویق به حضور حداکثری مدیران، معاونین و کارکنان و ارباب رجوع در دستگاههای اجرایی تاکید شود.

در جلسه شورای اداری گلستان، مصوب شد، کلیه دستگاههای متولی مساجد و نمازخانه های بین راهی دراسرع وقت نسبت به بازدید از آن اماکن و ساماندهی و رفع نواقص اقدامات لازم رابه عمل آورند و گزارش اقدامات را به ستاد اقامه نماز استان ارسال کنند.

همچنین تصویب شد به منظور دریافت گزارشات مردمی و رسیدگی به شکایات احتمالی از طریق سامانه کشوری راهنماز، کلیه دستگاههای متولی مساجد و نمازخانه های بین راهی نسبت به تهیه QR CODE مربوط به واحدهای تابعه خود از ستاد اقامه نماز استان اقدام کنند.

لازم به ذکر است با توجه به اهمیت موضوع نماز، مصوبات مربوط به جلسه شورای اقامه نماز فصل جاری، در این جلسه مطرح و تصویب شد.

شورای اداری گلستان با محوریت نماز شورای اداری گلستان با محوریت نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا