اخبارگلستان

جلسه شورای اقامه نماز استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، جلسه شورای اقامه نماز و شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان، در روز یکشنبه، بیست و ششم فروردین ماه، با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، علی محمد زنگانه استاندار گلستان و اعضای شورای اقامه نماز در محل بیت الزهرا(س) برگزار شد.

قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش مدیران کل دستگاه های اجرایی در راستای ترویج معارف نماز، گزارشی از اجرای مصوبات جلسات قبل و فعالیتها و برنامه های ستاد اقامه نماز در سال جاری را عنوان کرد.

وی با اشاره به شعار سال ستاد اقامه نماز مبنی بر «سال آموزش معارف نماز برای همه»، گفت: در سال گذشته دوره های آموزشی مختلفی در حوزه نماز و مهدویت ویژه اقشار مختلف در سطح استان انجام شد و در سال جاری این دوره ها با جدیت دنبال خواهد شد.

محمدی افزود: کسب رتبه برتر در حوزه نماز و مهدویت در استان، نتیجه همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی می باشد.

وی با اشاره به تدوین سند تحول اقامه نماز استان در افق ۵ ساله، بر ضرورت ترویج اقامه نماز جماعت در دستگاه های اجرایی، مدارس و دانشگاه ها شد.

علی محمد زنگانه استاندار گلستان در جلسه شورای اقامه نماز، ضمن قدردانی از فعالیتهای انجام شده در حوزه نماز و مهدویت، گفت: باید به نحوی عمل کنیم که خداوند ما را از مقیمین نماز قرار دهد.

وی افزود: برنامه های ترویج اقامه نماز مطابق با سند تحول نماز ادامه پیدا خواهد کرد.

استاندار گلستان با اشاره به تشکیل کمیته ساماندهی نمازخانه ها و مساجد بین راهی، گفت: رسیدگی به نمازخانه های بین راهی در این کمیته در دستور کار قرار گرفت و پیگیری لازم توسط مسئولین مربوطه در حال انجام است.

وی در پایان بر ضرورت حمایت شهرداری و شورای شهر از فعالیتهای ستاد اقامه نماز و اجرای مفاد تفاهمنامه ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش تاکید کرد.

آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه استان گلستان، در این جلسه با بیان اینکه مسئولیت ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت در دو مسئله مهم اسلامی است، گفت: اول نماز و برکات و آثار آن در جامعه و دوم مساله امام زمان(عج) و مهدویت است که می تواند عامل وحدت در امت اسلامی باشد.

امام جمعه گرگان افزود: موارد ذکر شده توسط مسئولین حاکی از اجرای خوب فعالیتها در حوزه کاری مربوط به هر دستگاه اجرایی است.

وی تصریح کرد: نماز با توجه به آیات قرآن تابلو مهمی است که اگر عمیق به آن نگاه کنیم می تواند برای ما راهنما باشد.

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: باید ببینیم چه فعالیتهایی را انجام دهیم که نماز ناهی از فحشا و منکر باشد‌ و مفاد آیات قرآن در جامعه پیاده شود.

نماینده ولی فقیه گلستان با بیان اینکه فلسفه نماز این است که همیشه به یاد خدا باشیم، گفت: باید علاقه به نماز ایجاد کنیم و جامعه به این فریضه علاقمند باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: مکان مساجد باید جزو بهترینها باشد، چه مساجدی که در شهر است و چه مساجدی که در جاده است، ساختمان و خادمان مسجد باید جاذبه داشته باشند تا تبلیغی در جهت اقامه نماز صورت پذیرد.

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انجام کار اساسی و زیربنایی برای نماز از آموزش و پرورش شروع می شود و باید با برنامه ریزی مناسب نسل نو را در مسیر ترویج نماز قرار دهیم و با تربیت مربی، کار فرهنگی را آرام آرام توسعه دهیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: در ادارات اجبار به نماز لازم نیست؛ ولی باید مسئول اداره برای شرکت در نماز انگیزه داشته باشد تا اثرگذار باشد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت اجرای برنامه های مهدوی، گفت: امام زمان موعودی است که تمام فرق به آن معتقد هستند، اما امام زمان باید به نحوی معرفی شود که وحدت اسلامی صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه گلستان افزود: اگر با توجه به آرمان های اسلام هدف امام زمان(عج) و قیام حضرت را به دنیا معرفی کنیم همه خواهان او می شوند.

وی افزود: امام زمان نه فقط برای امت اسلامی بلکه برای کل بشریت باید معرفی شود و این در صورتی میسر خواهد بود که امام به طور کامل معرفی شود.

آیت الله نورمفیدی در پایان گفت: هر کاری می توانید برای نماز و امام زمان انجام دهید تا جاذبه در این دو مساله مهم اتفاق بیفتد.

پیگیری و اجرای شایسته ی  برنامه ها وفعالیت های سال ۱۴۰۳ منطبق با سیاست های ابلاغی دفتر مقام معظم رهبری ومفاد سند تحول اقامه نماز (افق۱۴۰۱ الی ۱۴۰۵)، فعال سازی کمیته ساماندهی نمازخانه ومساجد بین راهی استان، اجرای کامل فعالیت های فرهنگی وآموزشی مشترک ستاد اقامه نماز واداره کل آموزش وپرورش استان و برگزاری فراخوان مقاله و همایش مهدویت محوروحدت درمذاهب اسلامی بارویکرد فرهنگی، علمی وترویجی از جمله مصوبات این جلسه بود.

ارائه گزارش طرح معراج توسط سرپرست دانشگاه فرهنگیان، برگزاری همایش ملی مهدویت محور وحدت در مذاهب اسلامی توسط معاون پژوهشی جامعه المصطفی و گزارش اقدامات نماز و مهدویت شهرستان کردکوی توسط فرماندار کردکوی از دیگر برنامه های این جلسه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا