اخبارحوزه ریاستگلستان

جلسه شورای اقامه نماز و شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، جلسه شورای اقامه نماز و شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان، با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، علی محمد زنگانه استاندار گلستان، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور و مدیران ارشد استانی در روز یکشنبه بیست و ششم شهریور ماه برگزار شد.

جلسه شورای اقامه نماز استان گلستان

در ابتدای جلسه قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان، ضمن خیر مقدم به ارائه گزارشی پیرامون اجرای فعالیتهای حوزه نماز و مهدویت در استان پرداخت.

جلسه شورای اقامه نماز استان گلستان

سی امین اجلاس نماز با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر مسجد، مدرسه و دانشگاه برگزار خواهد شد

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور در این جلسه با اشاره به ضرورت داشتن نگاه آفت شناسانه در حوزه ترویج فرهنگ دینی گفت: باید به دنبال این موضوع باشیم که از چه ناحیه‌ای تهدید می‌شویم و خودمان را از همان ناحیه مقاوم کنیم.

زرهانی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های اصلی، تولید محتوا است، گفت: دشمن از طریق فضای مجازی و امکانات مدرن برای ایجاد یک شناخت معکوس برنامه‌ریزی می‌کند و سعی می‌کند نسل نو را نسبت به انقلاب اسلامی بدبین و نگاه آنان را مخدوش کند.

وی افزود: استان گلستان در تولید محتوا حمایت خوبی را تاکنون داشته است و امسال نیز با حمایت و مشارکت صدا و سیما و مرکز تخصصی نماز در حال تولید برنامه‌های دینی جهت پخش در شبکه کودک و نوجوان می‌باشد.

سید احمد زرهانی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی دارای امکانات متعددی هستند که می‌توان از ظرفیت آنها در مسیر تولید محتوا بهره برد، گفت: نسل نو نیاز به محتوا دارد، در این بین خیلی از سخنان و روش‌های سنتی ما منطبق با نسل نو نیست و باید با تحولات جهان برای نسل نو کار کنیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری دو اجلاس مهدویت در کشور گفت: امسال دو اجلاس در حوزه مهدویت برگزار خواهد شد که اولین آنها اجلاس بین المذاهب است که در زاهدان در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه با عنوان مهدویت محور وحدت امت اسلامی برگزار می شود و ظرفیتی است برای همگرایی پیروان مذاهب اسلامی است و اجلاس دوم مهدویت و انقلاب اسلامی است که آن هم در اوایل بهمن ماه در شیراز برگزار خواهد که فراخوان آن به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: وجه اشتراک تمامی مذاهب و ادیان، وجود منجی در جهان هستی است و دیدگاه دین مبین اسلام، وجود حکومتی مبتنی بر عدل در آخرالزمان می‌باشد.

زرهانی با اشاره به برگزاری سی‌ام این اجلاس سراسری نماز گفت: سی امین اجلاس نماز با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر مسجد، مدرسه و دانشگاه برنامه ریزی شده است و در آینده ای نزدیک فراخوان اجلاس منتشر خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: باید در استان نگاه انتقادی به نماز نسل نو داشته باشیم و در پی این موضوع باشیم که چرا حضور جوانان در مساجد کمرنگ شده است.

این مقام مسئول افزود: اگرچه با بازگشایی مدارس و حضور طلاب در بین دانش آموزان و همت مدیران نماز جماعت باشکوه در مدارس برگزار خواهد شد، اما باید به اهمیت مسجد و حضور جوانان در مسجد نیز اهمیت بدهیم.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس و انقلاب اسلامی موفقیت خود را مرهون ارتباط مردم با مسجد هستند، در این بین ارتباط نسل نو با مساجد نیازمند هماهنگی و همت همه مسئولین و دستگاه‌های اجرایی است.

سید احمد زرهانی در ادامه ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی بزرگ اربعین گفت: خوشبختانه اقدام خوبی که در ایام اربعین و در پیاده‌روی اربعین انجام شد اقامه نماز جماعت در کنار موکب‌ها بود.

وی خاطرنشان کرد: طبق تحقیقاتی که در گذشته انجام شد، به این نتیجه رسیدیم که بیشتر افرادی که نماز نمی‌خوانند، با فلسفه نماز آشنا نیستند و در این بازه زمانی باید مساجد و مدارس به کمک تبلیغ نماز بیایند.

سید احمد زرهانی تصریح کرد: مدارس درستخوانی نماز را به نسل نو آموزش دهد و بر حضور امام جماعت روحانی در مدارس برای اقامه نماز جماعت تاکید کرد.

وی یادآور شد: باید دانش آموزانی متفکر، متعبد و توانا را تربیت کنیم و امیدواریم که این اتاق فکر زمینه یک تحول بزرگ در استان باشد.

زرهانی با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج گفت: رسالت اول حکومت اسلامی، اقامه نماز است و همه ما در این مسیر موظف هستیم در جهت ترویج و اشاعه این فرهنگ نورانی تلاش کنیم.

قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور با اشاره به فعالیت‌های ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در ۳۰ سال اخیر گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ جلد کتاب در حوزه نماز و ۳۰۰ جلد کتاب در حوزه مهدویت با همت استاد قرائتی به عرصه چاپ و نشر رسیده است و امکانات سمعی و بصری و نرم‌افزارهای کامپیوتری با عنوان‌های مختلف تولید شده است.

برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه معلمان، مدیران مدارس، والدین، دانش آموزان، پرسنل بیمارستان با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز و مهدویت از دیگر فعالیت‌هایی بود که قائم مقام ستاد اقامه نماز به آن اشاره کرد.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه به گزارش بسنده نکنیم و نگاه آسیب شناسانه و آفت شناسی داشته باشیم گفت: با توجه به تدوین سند تحول نماز در افق ۲۰ ساله، در ذیل آن سند تحول ۵ ساله اقامه نماز در استان گلستان تدوین شده است که این موضوع نیازمند ارزشیابی اجرای مفاد این سند هست.

جلسه شورای اقامه نماز استان گلستان

گلستان سند فاخر نماز را تدوین کرده است/اجلاس استانی نماز با موضوع «نماز نسل نو» برگزار می شود

علی محمد زنگانه در جلسه شورای اقامه نماز و شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان در ادامه جلسه گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند مسئولان مومن در مسئله نماز امکانات گسترده خود را در خدمت اقامه نماز بگذارند و برای ما ضروری است فرمایش ایشان را به عنوان فرمان در پیشانی اقدامات قرار دهیم.

وی افزود: استان سند فاخر اقامه نماز دارد و ارزیابی آن در دستور کار است.

استاندار گلستان در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به نمازخانه های بین راهی، گفت: گلستان جزو استان های پیشرو است و توجه به اقداماتی که هنوز انجام نشده ضروری است.

وی تصریح کرد: توجه به اقامه نماز به عنوان یک رویداد در کنار جشنواره شهید رجایی در دستگاه های اجرایی مد نظر است.

علی محمد زنگانه گفت: اجلاس استانی نماز با موضوع «نماز نسل نو» با محوریت مسجد، مدرسه و دانشگاه در شهرستان علی آباد کتول برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان توجه ویژه ای در اعتبارات به توسعه فرهنگ نماز شده است، گفت: در حوزه تولید محتوا اقدامات ارزشمندی انجام شده و البته مورد حمایت است و حمایت های آیت الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان در همه حوزه ها علی الخصوص اقامه نماز شایسته تقدیر است.

جلسه شورای اقامه نماز استان گلستان

استفاده از ظرفیت خانواده، مسجد، مدارس و دانشگاه ها نماز را در جامعه نهادینه می کند

آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان در جلسه شورای اقامه نماز و شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گفت: منش و شخصیت آقای قرائتی بگونه ای است که برای مسئولیت های که به ایشان سپرده میشود حساس و دغدغه مند هستند و با تمام وجود کار می کنند و این روحیه در همکاران ایشان تسری پیدا کرده است.

وی گفت: انسان ارزشمند ترین مخلوق خداست بشرط آنکه دعا همراهش باشد و این دعا عبارتست از ارتباط انسان با ذات اقدس الهی است و این است که به انسان ارزش و منزلت می دهد.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: نماز تنها عبادتی که تماماً ارتباط با خداست و باید با استفاده از خانواده، مسجد، مدارس و دانشگاه ها نماز را در جامعه نهادینه کنیم.

وی افزود: ظرفیت مدارس برای نسل جدید ظرفیت خوبی است و باید بیش از گذشته در این فضا کار کنیم و طلبه های حاضر در مدارس با زبانی گویا نسل جوان و نوجوان را اقناع کنند.

نماینده ولی فقیه استان گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به حضور دشمن در فضای مجازی ، فعالیت های هنرمندانه در حوزه نماز و دین در این فضا ضروری است و با زبان متناسب الزامی است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: اهداف امام زمان (عج) نجات بشریت است و نباید اجازه داد انحرافات در این مسیر شکل گیرد و باید شرایط عمومی حضور ایشان مهیا گردد.

امام جمعه گرگان در پایان تصریح کرد: ضروری است دفاع از فلسفه مهدویت منطقی و همراه با سعه صدر باشد.

در پایان این جلسه از پوستر اجتماع مردمی عید بیعت آغاز امامت امام زمان (عج) رونمایی شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا