اخبارگلستان

جلسه ﮐﻤﯿﺘﻪ ﻫﻤﮑﺎری ﻫﺎی ﺣﻮزه ﻫﺎی ﻋﻠﻤﯿﻪ و آﻣﻮزش و ﭘﺮورش گلستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز: طبق قانون وزارت آموزش و پرورش 30 دقیقه از وقت دانش آموزان در مدرسه اختصاص به نماز دارد و این وقت، وقف نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، شامگاه دوشنبه ۸ آبان ماه، در نشستی صمیمانه حجت الاسلام و المسلمین نیکزاد مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه گرگان حضرت آیت الله نورمفیدی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر کل آموزش و پرورش و معاون پرورشی و فرهنگی و همچنین مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه و سایر مسئولین استانی برگزار شد، پیرامون همکاری های موثر روحانیون با فرهنگیان و حضور روحانیت در مدارس نقطه نظراتی مطرح شد.

سید رضا نظری در ابتدای این نشست ضمن تشکر از میزبانی حضرت آیت الله نورمفیدی و حجت الاسلام نیکزاد به سبب تلاش هایشان در حوزه ی همکاری ها، به این نکته اشاره داشت که قطعا حضور طلاب انقلابی و کاربلد در مدارس باعث رقم خوردن اتفاقات بسیار خوبی خواهد شد.

در ادامه قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز، گزارش مختصری از فعالیت های انجام شده در حوزه نماز ارائه و در جهت اعتلای فرهنگ اقامه نماز در مدارس نکات و پیشنهاداتی را مطرح کرد.

وی گفت: طبق قانون وزارت آموزش و پرورش ۳۰ دقیقه از وقت دانش آموزان در مدرسه اختصاص به نماز دارد و این وقت، وقف نماز است.

محمدی افزود: اگر معلم در وقت نماز در نمازخانه مدرسه حاضر شود و نماز را اقامه کند بهترین تبلیغ برای دانش آموزان است.

مدیر ستاد اقامه نماز تاکید کرد: در ساعت نماز، کار غیر نماز را نباید انجام داد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین نیکزاد ضمن تشکر از آیت الله نورمفیدی به سبب توجه ویژه ای که به مدارس و دانش آموزان استان دارند، به تشریح مباحث مطروحه در ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش پرداخت و گزارش مختصری از کلیات فعالیت های انجام شده در این ستاد ارائه کرد.

حضرت آیت الله نورمفیدی ضمن خیرمقدم به همه ی مهمانان از زحمات آنان تشکر ویژه به جا آورد و در جهت بهبود فعالیت های ستاد همکاری ها نکاتی را مطرح کرد.

وی تاکید داشت که حضور روحانیت در مدارس بدون آموزش لازم نتیجه ی عکس خواهد داشت و ممکن است کار را خراب کند.

آیت الله نورمفیدی در ادامه افزود: ما حتما می توانیم در این حوزه وارد شویم و کار سختی نیست ولی باید حتما توجه داشت که از راهش برویم و آموزش های لازم فراموش نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا