اخباریزد

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مدیر کل تعزیرات حکومتی استان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز دوشنبه هفتم اسفند ماه، حجت الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مدیر کل تعزیرات حکومتی استان دیدار کرد.

حجت الاسلام موسوی در ابتدای این دیدار ضمن عرض خوشامدگویی خدمت مدیرکل و کارکنان تعزیرات حکومتی استان، نماز را نماد دین اسلام دانست و گفت: وقتی که به کلماتی که در نماز به زبان می‌آوری آشنایی بیشتری پیدا میکنید، وقتی که با فلسفه نماز بیشتر آشنا می‌شوی، آن موقع یک لحظه هم دلت نمی‌خواهد که ذهنت را از نماز رها کرده و مشغول چیز دیگری کنی. این همان بندگی و وابستگی به پروردگار است که انسان را نماد بندگی خداوند متعال می‌کند.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی، وقتی کسی در یک جایگاه و پست قرار می‌گیرد علاوه بر وظیفه اداری خود این وظیفه را نیز دارد که به اشاعه فرهنگ نورانی نماز خدمت کند. همانگونه که قرآن کریم می‌فرماید «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاهَ». با استناد به همین آیه شریفه هر فردی در هر جایگاهی که قرار دارد باید اولین تلاش خود را برای ترویج و توسعه این فرهنگ نورانی انجام دهد.

موسوی خطاب به مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت: ستاد اقامه نماز استان یزد آمادگی این را دارد که هرگونه همکاری را در حهت اجرای برنامه‌های نماز مشترک با تعزیرات  حکومتی استان را دارد.

در ادامه مدیرکل تعزیرات حکومتی نماز بدون ریا را وظیفه هر انسان دانست و گفت: وظیفه هر انسانی این است که نماز خود را به موقع و بدون ریا بخواند. این وظیفه در نظام اداری ما نیز وجود دارد و هر کارمند به عنوان یک مسلمان ویک ترویج دهنده دین اسلام، در زمان نماز باید کار خود را کنار گذاشته و به برگزاری نماز جماعت بپردازد.

و در پایان جلسه تفاهم نامه بومی ستاد اقامه نماز به امضاء طرفین رسید.

 

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مدیر کل تعزیرات حکومتی استان دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا