اخبارمرکزی

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی با فرماندار و امام جمعه شهرستان تفرش دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر و حجت الاسلام احمد اناری کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان روز چهارشنبه بیست و هفتم دی ماه با جواد اتابکی فرماندار و حجت الاسلام و المسلمین حسین اجرایی امام جمعه شهرستان تفرش با هدف توسعه فرهنگ اقامه نماز در سطح شهرستان ها در محل دفتر فرماندار دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و امام جمعه، گزارشی از اقدامات انجام شده ستاد اقامه نماز در سال جاری را بیان کرد و خواستار حمایت جدی و همه جانبه فرماندار و امام جمعه شهرستان تفرش در گسترش فرهنگ اقامه نماز در سطح شهرستان به ویژه در مدارس شد.

وی در ادامه گفت: جلسات شورای اقامه نماز شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه به صورت فصلی برنامه ریزی و برگزار شود و برای پیگیری امور مربوط به نماز، فردی دلسوز و پرتلاش برای دبیری ستاد اقامه نماز شهرستان معرفی شود.

سپس اتابکی فرماندار شهرستان تفرش ضمن خیر مقدم، از تلاش های مجموعه ستاد اقامه نماز استان در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تقدیر و تشکر کرد و آمادگی خور را برای اجرای برنامه های فرهنگی جهت اشاعه، ترویج و توسعه فرهنگ غنی اقامه نماز در سطح شهرستان، به ویژه نماز جماعت مدارس اعلام کرد.

در ادامه حجت الاسلام اجرایی امام جمعه شهرستان تفرش ضمن خیر مقدم، با تاکید بر پیگیری اقامه نماز در مدارس، گفت: نماز در هدایت دانش آموزان به مسیر درست بسیار اثرگذار است، آشنا کردن آنها به امور دینی به ویژه اقامه نماز جماعت، در مدارس بسیار مهم است و باید با جدیت به این امر مهم پرداخت.

وی افزود: مسئولین امر باید از ظرفیت حداکثری خود برای برگزاری نماز جماعت در مدارس استفاده کنند، از مدارس بازدید شود و مشخص کنند که کدام مدرسه نماز جماعت دارد یا ندارد و آنها را سر و سامان دهند، چرا که شخصیت دینی این دانش آموزان از همین مدارس شروع می شود.

امام جمعه شهرستان تفرش نظارت بر عملکرد مدارس در خصوص اقامه نماز جماعت را ضروری دانست و گفت: مدارسی که در انجام این امر مهم اهتمام می ورزند تشویق و به مدارسی که توجه نمی کنند تذکر داده شود.

وی در ادامه آمادگی خود را برای همکاری با ستاد اقامه نماز استان و شهرستان برای برگزاری نماز جماعت و برنامه های فرهنگی مختلف در سطح شهرستان به ویژه مدارس را اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا