اخبارایلام

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با فرماندار چرداول دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام به همراه کارشناسان این ستاد در روز دوشنبه هفدهم مهرماه با حضور در شهر سرابله با فرماندار شهرستان چرداول دیدار کرد.

در ابتدا محمدی فرماندار چرداول با عرض خیر مقدم خدمت اعضای حاضر، از دغدغه مندی مسئولان مربوطه در خصوص توجه به امر نماز تشکر کرد و گفت: نماز از امور بسیار مهم در زندگی ما مسلمانان است و در آیات و روایات متعدد به اهمیت نماز تاکید شده است و از ارکان مهم دین مبین اسلام می‌باشد. بسیاری از مشکلات ناشی از عدم توجه به این فریضه واجب الهی است و در این راستا دستگاه‌های فرهنگی می‌بایست توجه بیشتری به ترویج این فریضه انسان‌ساز داشته باشند.

رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان به اهمیت ترویج و توسعه نماز در سطح شهرستان‌ها توسط نهادهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: همانگونه که در قرآن کریم ذکر شده است ان مکناهم فی الارض اقامو صلاه، ما هم در این خصوص وظیفه داریم که درست عمل کنیم.

وی افزود: امام حسین(ع) در صحرای کربلا و در میان نبرد نیز نماز اول وقت را ترک نکرد و برای ادای این فریضه الهی جنگیدن را متوقف کرد. ما باید به عنوان یک مسلمان ترویج نماز را وظیفه ذاتی خود بدانیم و همواره تلاش کنیم که منش و رفتار خود را با تأثیر گرفتن از نماز شکل دهیم.

رضایتی عنوان کرد: در بحث فرهنگ‌سازی مشارکت نهادهای فرهنگی یک امر بسیار مهم و ضروری است که خوشبختانه در شهرستان چرداول بصورت مکرر مشاهده شده است.

مدیر استان ادامه داد: در توافق‌نامه‌های ستاد اقامه نماز با دستگاه‌های اجرایی، در هر دستگاه یک نفر به عنوان دبیر شورای اقامه نماز دستگاه معرفی می‌شود که مسئول پیگیری و انجام بندهای مختلف توافق‌نامه و گزارش به دبیر شهرستان و یا مدیر استان می‌باشد. در این راستا هر شهرستان باید یک دبیر ستاد اقامه نماز داشته باشد. شهرستان چرداول درحال حاضر فاقد دبیر می‌باشد و حضور اعضای ستاد اقامه نماز در این شهرستان به همین منظور است. معرفی یک فرد متعهد و نمازی که دارای جایگاه اجتماعی و مورد قبول جامعه باشد می‌تواند به توسعه و ترویج این فریضه الهی کمک شایانی کند.

رضایتی در پایان ضمن تشکر از دغدغه‌های نمازی فرماندار شهرستان چرداول، تسریع در انتخاب و معرفی دبیر ستاد اقامه نماز این شهرستان را خواستار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با فرماندار چرداول دیدار کرد مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با فرماندار چرداول دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا