اخبارمرکزی

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی با فرماندار شهرستان شازند دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، روز چهارشنبه بیست و دوم شهریور ماه حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان با لطف الله پرندین فرماندار شهرستان شازند، با هدف تبیین برنامه های ستاد اقامه نماز در سال ۱۴۰۲ در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در شهرستان ها، بخش ها و روستاها، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار پرندین ضمن تسلیت ایام و خیر مقدم، گزارش مختصری از فعالیت های شورای اقامه نماز شهرستان ارائه کرد.

فرماندار شهرستان شازند در خصوص برپایی نماز جماعت در ادارات مطالبی را بیان کرد و گفت: برای اقامه نماز جماعت تاکیدات زیادی شده است و بسیاری از مسئولین به این موضوع واقف هستند، ولی در برخی از ادارات شهرستان به خاطر نبود فضای مناسب برای اقامه نماز یا عدم توجه کارکنان به اهمیت نماز جماعت، شاهد بی توجهی زیادی به این موضوع هستیم که باید با تلاش و پشتکار مدیران ارشد، شاهد برپایی نماز جماعت در همه ادارات باشیم.

وی افزود: از مهمترین عوامل جذب کارکنان به شرکت در نماز جماعت ادارات، وجود روحانی خوش ذوق و با اخلاق و نمازخانه تمیز می باشد و برای جذب روحانی کارآمد، با همکاری تبلیغات اسلامی این امر تحقق پیدا می کند.

سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا اباعبدالله السحین (ع)، از فرماندار و مجموعه شورای اقامه نماز شهرستان فراهان برای انجام برنامه های فرهنگی و آموزشی در زمینه قرآن، نماز و مهدویت تقدیر و قدردانی کرد و افزود: در آیات و روایت های زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به ویژه نماز جماعت تاکید شده است و این موضوع بسیار مورد توجه بوده است که کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز جماعت باشد.

وی افزود: در آیه ۳ سوره بقره آمده است « کاسنی که (متقین) به جهان غیب ایمان دارند و نماز را برپا می دارند، و از آنچه روزیشان کردیم انفاق می کنند، اهل تقوی هستند و توسط قرآن هدایت می شود» این آیه بهترین نشانه و بیانگر اهمیت نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی برای برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگی ویژه کارکنان و خانواده آنها و اعزام مدرس به شهرستان شازند آمادگی خود را اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا