اخباربوشهرحوزه ریاست

جلسه شورای اقامه نماز استانداری بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط  عمومی ستاد اقامه نماز استان بوشهر، روز شنبه بیست و نهم اردیبشهت ماه جلسه شورای اقامه نماز استانداری  با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در سالن جلسات استانداری برگزار  گردید.

 محمدی‌زاده استاندار بوشهر در نشست شورای اقامه نماز  با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه ترویج فرهنگ نماز در کشور دارای رتبه برتر است اظهار داشت: ارزیابی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در زمینه اقامه نماز نشان از توجه به فرهنگ دینی و مذهبی است.

وی با اشاره به نقش اقامه نماز در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی اضافه کرد: آشنایی دانش‌آموزان با اقامه نماز باید از مدارس آغاز شود که در این راستا لازم است زیرساخت لازم فراهم شود.

محمدی‌زاده باتأکید بر تمرکز به اقامه نماز جماعت در مدارس و دانشگاه‌ها اضافه کرد: تمرکز ستاد اقامه نماز استان بوشهر امسال باید بر روی مدارس و مراکز آموزش عالی باشد.

وی باتأکید بر توجه ویژه به ترویج فرهنگ اقامه نماز از دوران تحصیل در مدارس ادامه داد: در زمینه ترویج اقامه نماز جماعت در مدارس و دانشگاه‌ها اقدامات مهمی انجام شده ولی باید این مهم توسعه و گسترش یابد.

استاندار بوشهر لازمه حکومت اسلامی را ارتباط مردم با خداوند متعال دانست و تأکید کرد: در زمینه توسعه و گسترش اخلاق اسلامی و امور دینی و مذهبی به ویژه در قشر نوجوان و جوان توجه ویژه شود.

محمدی‌زاده بر برپایی اقامه نماز جماعت در نماز خانه‌ها و مساجد تأکید کرد و گفت: در همه مساجد و نماز خانه‌ها در سطح استان بوشهر باید امام جماعت روحانی و یا غیرروحانی تعیین شود.

وی بر تخصیص ردیف اعتباراتی در توسعه زیرساخت‌های اقامه نماز جماعت در استان تأکید کرد و افزود: برای تأمین فرش و تجهیز نمازخانه‌های استان بوشهر امسال ۶ میلیارد تومان از محل ردیف‌های اعتبار هزینه‌ای تخصیص یابد.

استاندار بوشهر از آمادگی استان برای برگزاری اجلاس سراسری نماز در بوشهر خبر داد و خواستار تدوین برش استانی سند راهبردی نماز از سوی اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان بوشهر شد.

در ادامه زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر نقش مدیران در  جهت ترویج  اقامه نماز در دستگاه های اجرایی گفت: در هر دستگاه های  چناچه خود مدیر آن اداره پیشگام در اجرای برنامه های نمازی باشد، کارکنان آن  اداره نیز در جهت ترویج اقامه نماز تشویق خواهند شد.

وی در ادامه  با تاکید بر اینکه دشمن هدف خود را  بر روی فرزندان ما قرار داده و تمامی تلاش خود را جهت گمراه ساختن آنان می کند گفت: تمامی تلاش  ما باید در جهت خنثی سازی  اهداف دشمن باشد و برای این مهم از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم تا فرزندانمان در محیطی سالم پرورش یابند و یکی از این راه ها برنامه ریزی  مناسب جهت حضور  هر چه بهتر و بیشتر نسل نو در مساجد می باشد.

 

جلسه شورای اقامه نماز استانداری بوشهر جلسه شورای اقامه نماز استانداری بوشهر جلسه شورای اقامه نماز استانداری بوشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا