اخبارخراسان جنوبی

شورای اقامه نماز استانداری خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، در روز هشتم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ناصری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و دیگر اعضا شورای اقامه نماز استانداری در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این نشست به تبریک اعیاد مبارک ماه رجب به اهمیت نماز و آثار و برکات این فریضه الهی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: استفاده از فیوضات ماه رجب، شعبان و رمضان برای برای ارتباط نزدیکتر به خدا و راز نیاز با پروردگار را  یک فرصت برشمرد و از استاندار ،معاونین و دبیر ستاد اقامه نماز استانداری در همراهی برنامه های ستاد و ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در سطح استان تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه ناصری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری افزود: نماز، نسخه آرامش‌بخش و هدایتگر انسان‌ است و جامعه را از هر تنگنایی خارج کرده و به سکون و آرامش می‌رساند لذا نماز و ارتباط با خدا که قلب‌ها را صفا می‌دهد، قله همه پیشرفت‌هاست و نیازهای روانی و عاطفی را برطرف می‌کند.

وی ترویج فرهنگ نماز جماعت در ادارات را یک الزام قانونی و واجب شرعی خواند و اظهارکرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید در امر برپایی نماز جماعت اهتمام داشته باشند، با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب، اهمیت نماز باید در ذهن مدیران و کارکنان دستگاه‌ نهادینه شود، که توجه به نماز از بروز هرگونه لغزشی جلوگیری می‌کند.

ناصری بیان کرد: نماز می‌تواند بهترین تبلیغ برای رفتار مدیران باشد، چرا که صداقت در گفتار و کردار و ارتباط با مردم ریشه در اقامه نماز دارد چرا که نماز جماعت در امور فردی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اخلاقی مؤثر است که در ادامه از اهمیت برگزاری مراسم جشن تکلیف در مدارس گفت و بر تأثیر مثبت آن در بین دانش آموزان تأکید کرد.

استانداری خراسان جنوبی جزو استانداری‌هایی می‌باشد که در ارزیابی‌های سال ۱۴۰۱ در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز، هزار امتیاز کامل را اخذ کرده و در ردیف استان‌های اول قرار گرفته است.

و درپایان از معاونت توسعه مدیریت و منابع ،دبیر ستاد اقامه نماز و فعالین نماز استانداری با لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد .

شورای اقامه نماز استانداری برگزار شد

شورای اقامه نماز استانداری برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا