اخبارخراسان رضوی

نقش مادران و خانواده در پایه ریزی نسل آینده موثر است

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی: نقش مادران و خانواده در پایه ریزی نسل آینده قبل از مدرسه و جامعه نقش اساسی است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در جلسه ای با مدیرکل امور بانوان استانداری که دوشنبه نوزدهم شهریور ماه برگزار شد به بحث و تبادل نظر پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در ابتدای توضیحی در مورد ساختار و سیاست های ستاد اقامه نماز و زمینه های فعالیت در سطح استان اشاره کرد و گفت: نقش مادران و خانواده در پایه ریزی نسل آینده قبل از مدرسه و جامعه نقش اساسی است ضرورت دارد این جایگاه تربیتی دینی تقویت و به افزایش مهارت و مدیریت دینی والدین در خانه، مدرسه و مسجد توجه گردد.

وی ادامه داد: در شرایط امروزه آگاهی و مهارت والدین برای نقش آفرینی در این زمینه ضروری است لذا انتظار می رود با توجه به ظرفیت و جایگاه امور بانوان استانداری در سطح استان به صورت مشترک بتوانیم برنامه هایی اجرا کنیم که زمینه آن و علاقمندی نسل نو و افزایش مهارت والدین برای گفتمان های دینی افزایش یابد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در بخش دیگری از صحبت های خود چند پیشنهاد ارائه داد و گفت: تشکیل نشست های نماز و خانواده برای بانوان همکار در استانداری و دستگاه های اجرایی شهرستان ها و همچنین همسران پرسنل در سطح ادارات استان که می تواند به شکل حضوری یا نیمه حضوری برگزار گردد.

سبحانی نیا افزود: یکی دیگر از برنامه ها استفاده از ظرفیت هایی است که در دیگر سازمان ها وجود دارد مانند کلاس های آموزشی که در فرهنگسراها برگزار می شود که می توان با هماهنگی صورت گرفته و اطلاع رسانی از سوی امور بانوان استانداری مسئله نماز و خانواده در کنار دیگر آموزش های فرهنگسراهای شهرداری با همکاری ستاد اقامه نماز استان اجرا گردد.

در ادامه مدیر کل امور بانوان استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: براساس تفاهم نامه ای که از سوی وزارت کشور به استانداری ابلاغ شده می توانیم ضمن بومی سازی برنامه های مطرح شده آن ها را اجرایی کنیم.

وی عنوان کرد: می توان کلاس های آموزشی نماز و خانواده برای بانوان استانداری و خانواده های پرسنل آغاز کنیم و سپس این دوره ها را از طریق رابطین امور بانوان استانداری در شهرستان ها برای بانوانی که در سطح ادارات فعال هستند برگزار شود.

مدیر کل امور بانوان استانداری اضافه کرد: با همکاری ستاد اقامه نماز می توان پایگاه غیرحضوری در استانداری ایجاد شود که از اساتید مرکز تخصصی نماز در هفته دو ساعت پاسخگوی سوالات پرسنل و خانواده های استانداری در حوزه نماز و مسائل دینی باشد.

در پایان جلسه مقرر شد برای اجرایی شدن این برنامه ها اطلاعات لازم به امور بانوان ارسال و برنامه ریزی های اجرایی در سطح استان فراهم گردد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا