اخبارمرکز تخصصی نماز

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز تشریح شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، حجت الاسلام  و المسلمین مجتبی کلباسی در تشریح فعالیت های سه ماهه سوم ۱۴۰۱ گفت: مرکز تخصصی نماز با توجه به شرایط موجود و رویکرد جدید در مرکز، با تمام توان در راستای ترویج فرهنگ نماز در کشور، مشغول فعالیت می‌باشد تا بتواند در به سرانجام رسیدن این وظیفه مهم، کمک حال و پشتیبان ستاد مرکزی اقامه نماز باشد.

مدیر مرکز تخصصی نماز، در ادامه به شرح مختصری از فعالیت‌ های این مرکز به تفکیک واحدها پرداخت و گفت: در بخش آموزش مرکز تخصصی نماز، با توجه به برگزاری نیمسال اول سطح ۳ رشته معارف نماز توسط معاونت آموزش این مرکز در سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹، دوره چهارم این رشته برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ را از شهریور ماه سال تحصیلی جاری آغاز کرده و دانش پژوهان در حال آموزش در این مرکز می‌ باشند.

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز

حجت الاسلام  کلباسی در ادامه عنوان کرد: این مرکز دوره پنجم یک ساله برای طلاب خواهر جامعه الزهرا (سلام الله علیها) را به صورت حضوری شروع کرد و در ضمن کارگاه روش تبلیغ و تدریس برای این دوره در حال برگزاری است.

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز

مدیر مرکز تخصصی نماز در ادامه با اشاره به اهمیت پژوهش و لزوم توجه جدی‌تر به این حوزه، به گزارش فعالیت های معاونت پژوهش و تولید پرداخت و گفت: این واحد در حوزه نرم افزاری و دیجیتال، اپ مبلغ یار و بازی اندرویدی را در دست تولید دارد که مراحلی پایان تولید را طی می‌کنند و در حوزه تالیف کتاب، کتاب مهد کودک و کتاب کار مربیان مهد، کتاب شعر نمازی، کتاب داستان نوجوان و کتاب نماز و زوج های جوان را در دست تالیف دارد و بعضی از آنها پیشرفت ۵۰ درصدی داشته اند. همچنین در سه ماه گذشته شش جلسه وبینار نماز با موضوع «نقش نماز در سلامت جسم و روح» توسط اساتید مطرح حوزه و دانشگاه با همت این معاونت برگزار شد.

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز

وی در ادامه با اشاره به انجام اعزام اساتید برای دوره های حضوری و برگزاری دوره های آنلاین در واحد تبلیغ و ارتباطات مرکز گفت: بسته های محتوایی دوره مجازی نماز و مهدویت و دوره توانمند‌سازی مربیان بومی، تولید و در اختیار ستاد اقامه نماز، برای برگزاری این دوره‌ها قرار گرفت. همچنین تولیدات رسانه ای در قالب عکس نوشت، پادکست و استیکر کما فی السابق در این واحد تولید و در کانال های : namaz_padkast  @namaz_stiker@  در پیام رسان ایتا دسترس دفاتر ستاد اقامه نماز و فعالان حوزه نماز قرار می گیرد.

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز

مدیر مرکز تخصصی نماز، با بیان اینکه حضور گسترده و پر رنگ در فضای مجازی امری لازم و ضروری است، گفت: معاونت رسانه و فضای مجازی این مرکز نیز بیش از ۹۰۰ محصول رسانه ای در قالب های متنوع و جذاب، شامل: عکس، فیلم، صوت، متن و بازی گروهی در سایت مرکز تخصصی نماز (قنوت و قنوت نوجوان) بارگذاری کرده است که قابل دسترس برای اقشار مختلف جامعه می‌باشد. همچنین پاسخ به پرسشهای مخاطبان، بارگذاری بیش از ۱۹۴۰ محتوا در شبکه های مجازی و پیام رسان ها و تولید ۴۰ پوستر نمازی از دیگر فعالیت‌ های این معاونت در سه ماهه سوم بوده است.

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز

فعالیت سه ماهه سوم ۱۴۰۱ مرکز تخصصی نماز

وی در پایان گزارش فعالیت های مجازی این مرکز، به سامانه آموزش مجازی اشاره کرد و گفت: سامانه آموزش مجازی از پرمخاطب ترین بخش های رسانه ای مرکز تخصصی نماز است که در سه ماهه سوم سال جاری ۲۳ دوره مجازی با ۱۲۱۸۰ نفر شرکت کننده در سطح استانی و کشوری برگزار کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا