اخبارسمنان

اجلاس نماز استان سمنان برگزار شد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان: برای اقامه نماز در ادارت باید مسئولین اهتمام ورزند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان، اجلاس استانی نماز سمنان با حضور مسئولان و مدیران کشوری و استانی همراه با آیین تجلیل از خانواده های معظم شهدای امنیت و تجلیل از دستگاه های برتر نماز استان سمنان روز شنبه مورخ ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

حجت السلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان نیز در این اجلاسیه ضمن بیان ضرورت پرداختن به اهمیت نماز گفت: حضرت ابراهیم و حضرت محمد(ص) نسبت به ذریه خود و نسل های بعد از خود اهتمام ویژه ای داشتند و امامت و نماز را برای ذریه خود طلب کردند.

حجت السلام مطیعی در ادامه افزود: در بحث ولایت فقیه و مشروعیت آن که در این روزها از سوی عده ای شبهه به آن وارد شده است، باید گفت: اصل ولایت فقیه یک موضوع انتصابی و در امتداد ولایت ائمه معصومین (ع) است و نیاز به رای و نظر مردم ندارد به دلیل آنکه ممکن است انتخاب غلط انجام گیرد.

وی با اشاره به آیه ۴۰ سوره ابراهیم اذعان داشت: حضرت ابراهیم در این آیه از خداوند می خواهد که او و فرزندانش را اقامه کننده نماز قرار دهد و امروزنیز باید مسئولین با تاسی از این آیه نسبت به اقامه و برپایی نماز در ادارات و تشویق کارمندان خود به این موضوع اقدام کنند و الا نماز را به صورت فردی هم می‌توان خواند.

سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه عاقبت بخیری در تمام امور به اهمیت پرداختن به نماز برمی گردد، گفت: در طول ۱هزار و ۴۴۰ دقیقه از طول شبانه روز تنها ۳۰ دقیقه به نماز باید اختصاص یابد که در برابر نعمت هایی که خداوند به ما ارزانی داشته بسیار ناچیز استو باید از جان و دل در برابر خدا قدرشناسی کنیم.

استاندار سمنان ابراز کرد: لذت عبادت یک توفیقی است که از جانب خداوند به بندگانش عطا شده است و بدترین وسخت ترین عقوبت خداوند گرفتن لذت عبادت است و باید این توفیق را که خداوند به ماداده قدربدانیم و تحت تاثیر فضا سازی های دشمن در فضای مجازی قرار نگیریم.

هاشمی بیان داشت: امروز بالاترین رمز موفقیت کشور در برابر دسیسه های دشمن توجه به نماز و عبادت است و باید در دستگاه های اجرایی به  جایگاه نماز به طور جدی پرداخته شود و مسئولین در استان سمنان که نشان از تدین و اخلاق مداری دارد ، در این مهم دقت لازم را داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا