اخبارحوزه ریاستگلستان

اجلاس استانی نماز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در گلستان برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان: به تربیت نسل نو مبادرت ورزید/ فعالیت فرهنگی را در اولویت کار خود قرار دهید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، هفتمین اجلاس استانی نماز با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی و نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی، در روز شنبه ۱۷ دی ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان مشاوره رئیس ستاد اقامه نماز در امور برنامه ریزی و نسل نو به عنوان سخنران ویژه در این مراسم نکاتی را با موضوع نماز در خصوص نماز و مدرسه عنوان کرد.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام گفت: کسی که زمان خود را بشناسد شبهه ها بر او هجوم نمی آورند.

رئیس مطالعات مرکز فقهی تعلیم و تربیت کشور در ادامه تاکید کرد: به تربیت نسل نو مبادرت ورزید و نسبت به پدیده های جدید خود را آماده کنید.

وی افزود: برای تربیت نسل نو باید شرایط پیرامون آنها را بشناسید و فعالیت ها را بر اساس آن برنامه ریزی کنید و روزی را شاهد باشیم که از نسل نو و بچه ها بشنویم؛ نه اینکه آنها از ما بشنوند، باید شرایط به گونه ای رقم بخورد که مشکلات خود را بازگو کنند.

مشاور رئیس ستاد اقامه نماز در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نسل نو طالب استقلال است و وابستگی را تحمل نمی کنند گفت: استقلال طلبی از ویژگی بارز نسل نو است و باید نظر آنها را بشنویم و استقلال آنها را بپذیریم.

وی با تصریح بر اینکه والدین باهوش این استقلال را قبول می‌کنند و نظر خواهی می کنند گفت: بچه ها در این سنین استدلال لازم دارند و اگر بتوانیم احساسات مذهبی آنها را خوب تقویت کنیم در سنین بالا چیستی و چرایی در ذهن آن ها همراه با پاسخ است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشته باشید که بچه ها در سنین خاصی پیوندشان با دوستانشان و همسالان خود بیشتر است و برنامه ریزی های خود را با همراهی دوستان انجام خواهند داد.

وی تاکید کرد: همه فعالیت ها وابسته به تجربه نیست، بلکه باید به جوانان و نوجوانان میدان داد تا بتواند خود را نشان دهند.

مشاور ستاد اقامه نماز در امور برنامه ریزی و نسل نو در پایان سخنان خود تاکید کرد: فعالیت فرهنگی را در اولویت کار خود قرار دهید و با همکاری دستگاه های اجرایی همچون ارشاد اسلامی، صدا و سیما و اقامه نماز کار فرهنگی را به نحوی انجام دهید که ذهن را اقناع کند و قلب را آرام کند و رفتار را اصلاح کند.

وی تصریح کرد: اگر این ویژگی ها در کار فرهنگی وجود نداشته باشد، آن کار پایدار نخواهد بود؛ لذا کار فرهنگی باید توسط مصرف کننده تولید شود، قابل توسعه باشد و قابلیت انتقال داشته باشد ،نه اینکه به صورت یکبار مصرف باشد و مشارکت پذیر نباشد.

هفتمین اجلاس نماز استان گلستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا