اخبارحوزه ریاستعکسهرمزگان

هفتمین اجلاسیه نماز استان هرمزگان برگزار شد + تصاویر

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور عنوان کرد: اگر نگاهی به محاسن و معایب تمدن غرب کنیم متوجه خواهیم شد بخش عظیمی از انحرافات ناشی از فراموش کردن یاد خداست که ما به عنوان امت اسلامی با یاد خدا حیات طیبه پیدا می کنیم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، هفتمین اجلاسیه نماز استان ۲۵ دی ماه با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از مسئولین استانی و شرکت اساتید، دانش آموزان، دانشجویان در سالن اجتماعات امام سجاد (ع) شهرک فجر بندرعباس برگزار شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این مطلب که همه روحانیون و امامان جماعت و طلبه ها همه باید دوره های آموزشی تخصصی نماز را بگذرانند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای جوانان و نوجوانان باشند وی با اعلام اینکه مرکز تخصصی نماز قم بخش مهمی از تربیت نیروهای متخصص در زمینه نماز عهده دار است بیان داشت باید به تخصص ها و تقویت بنیه علمی و بالابردن سطح بینش همه تلاشگران عرصه نماز همت گماشت.

سید احمد زرهانی در ادامه گفت: بحمدلله ترویج علم و دانش در بین اساتید، دانشجویان و دانشگاهیان بقدر کافی وجود دارد اما جرات و انگیز لازم برای اصلاح برخی مسائل در این امور وجود ندارد کما اینکه نیازمند تفسیر برخی از مسائل هستیم.

زرهانی عنوان کرد: اگر نگاهی به محاسن و معایب تمدن غرب کنیم متوجه خواهیم شد بخش عظیمی از انحرافات ناشی از فراموش کردن یاد خداست که ما به عنوان امت اسلامی با یاد خدا حیات طیبه پیدا می کنیم و هیچ چیزی دیگر جای ذکر الهی را پر نمی کند ما اگر قصوری داشته باشیم طبق سنت های حاکم بر هستی با مشکلات مواجه خواهیم شد.

ایشان با بیان اینکه پیوند خانه، مدرسه و مسجد باید به عنوان حرکتی مهم مد نظر قرار بگیرد عنوان داشت: خانواده ها باید با مساجد ارتباط برقرار کنند تا به نتیجه ای مطلوب در امر نماز و تربیت اسلامی دست بیابیم.

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: در وقت نماز، بازار و مراکز تجاری و دستگاه های اجرایی رعایت کنند تا فرهنگ اقامه نماز در جامعه نهادینه شود وی برگزاری اجلاس نماز را بمنزله دعوت مردم به اقامه نماز دانست و همه مراکز فرهنگی و دستگاه های اجرایی باید زمینه های لازم برای اقامه نماز را فراهم کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان نیز با تاکید بر اینکه همه اقشار باید نسبت به اقامه فریضه مهم و انسان ساز نماز احساس مسئولیت کنند عنوان کرد: دشمنان دین اسلام با همه تجهیزات و تبلیغات به جنگ اسلام آمده اند و با ترویج انحرافات بدنبال به بیراهه کشاندن جوانان ایران اسلامی از مساجد می باشند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اعتمادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : رویکرد ستاد با دستگاه های اجرایی در وهله نخست تعاملی است که در حال حاضر نیز تعامل خوبی بین ستاد اقامه نماز و دستگاه های اجرایی برقرار است که شایسته تقدیر و تشکر است

وی عنوان کرد: در هفتمین اجلاسیه نماز استان هرمزگان از دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید و همچنین امامان جمعه اهل تسنن و تشیع تقدیر بعمل خواهد آمد

امام جمعه اهل تسنن نیز با تاکید براینکه نماز ستون دین است و نقش بی بدیل در سلامت جامعه دارد تصریح کرد: جدی گرفتن نماز اول وقت نه تنها موجب ارزشمندی این فریضه الهی می شود بلکه برکت و رحمت الهی را به سوی انسان سرازیر می کند و سبب رشد اخلاق و معنویت در وجود انسان می شود.

حسین بازماندگان برگزاری اجلاس نماز را به عنوان دعوت مردم به اقامه نماز عنوان کرد و اظهار داشت همه آحاد جامعه مسئولیت دارند تا در توسعه و ترویج فرهنگی نورانی تلاش کنند.

لازم به یاد آوری است که در پایان این اجلاس از برگزیدگان بویژه دانش آموزان، دانشجویان، مدیران دستگاه های اجرایی ائمه جمعه اهل تسنن و تشیع، امامان جماعت مدارس و دستگاه های اجرایی با اهدا لوح تقدیر و هدیه توسط دکتر زرهانی و جمعی از قدردانی گردید.

گالری تصاویر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا