اخبارگلستان

هفتمین اجلاس نماز استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، هفتمین اجلاس استانی نماز با عنوان “نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده” با حضور استاندار گلستان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، مدیران دستگاه های اجرایی و دبیران شورای اقامه نماز ادارات و شهرستانها و ائمه جمعه و جماعات تشیع و تسنن، در روز هفدهم دی ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه ضمن بیان خیر مقدم توسط حجت الاسلام شهابی امام جمعه شهرستان آزادشهر و ارائه گزارش اقدامات این شهرستان توسط فرماندار آزادشهر، توضیحات مربوط به سند تحول ۵ ساله اقامه نماز استان گلستان توسط رئیس هیات تدوین سند تشریح شد.

در ادامه قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز استان با تشکر و قدردانی از مسئولین استانی و شهرستانی در حوزه نماز و مهدویت، کسب رتبه برتر ستاد اقامه نماز استان را مرهون حمایت و همکاری همه دست اندرکاران اجرایی استان عنوان کرد.

وی گفت: اجرای فعالیت های مرتبط با نماز و مهدویت نیازمند حمایت مادی و معنوی و مشارکت همه دستگاه های اجرایی در استان می باشد.

در ادامه جلسه آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه نماز رسالت همه انبیا بوده است گفت: در زندگی همه انبیا در خصوص نماز دعا وارد شده است و به این معناست که انبیا الهی نماز را به عنوان راه ارتباطی با خداوند و اتصال عبد به معبود قلمداد می کردند.

نماینده ولی فقیه گلستان با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ آیه در قرآن کریم در خصوص نماز نازل شده است گفت: تمامی این ها نشانه ای است بر اینکه مهمترین مسئله ادیان آسمانی نماز است.  وی با تاکید بر اینکه باید از نکات موجود در آیات و روایات در خصوص نماز استفاده کنیم افزود: اصل و اساس بعثت انبیا توحید و سوق دادن به سمت خدا می باشد.

وی در پایان خطاب به والدین تصریح کرد: از آنجایی که پدر و مادر سعادت فرزندان خود را میخواهند و آینده فرزندان خود را مهمترین عمل در زندگی میشناسند تاکید می کنیم که فرزندان خود را با نماز مانوس کنید و تبلیغ نماز را از درون منزل شروع کنید.

در ادامه جلسه استاندار گلستان با اشاره به ضرورت ترویج و توسعه فرهنگ نماز در جامعه و بیان روایتی گفت: اصل و اساس همه کارها باید منتهی به ترویج فرهنگ نماز باشد.

علی محمد زنگانه اظهار کرد: برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت لازم است همه ما مروج احکام الهی علی الخصوص نماز باشیم.

سخنرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر و رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت و مشاور رئیس ستاد اقامه نماز کشور از دیگر برنامه های اجلاس بود.

اجرای سرود دانش آموزی و خطابه خوانی، تجلیل از مدیران برتر حوزه نماز در عملکرد برنامه های مصوب اجرایی سال ۱۴۰۰، تقدیر از مادر و همسر شهید، برگزاری نمایشگاه عکس نماز، برگزاری نمایشگاه کتاب و اجرای طراحی زنده از ویژه برنامه‌های این اجلاس بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا