اخبارهمدان

اجلاس استانی نماز سوم دیماه در همدان برگزار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، حجت‌ الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی‌ حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، روز سه شنبه بیست و هشتم آذر در نشست خبری که در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان همدان برگزار شد، بیان کرد: یکی از زیبایی‌های جامعه اسلامی توجه لازم به مقوله نماز است و طبق آیات و روایات نشانه حکومت صالحان این است که نماز را به عنوان رکن رکین عملی قرار می‌دهند.

وی افزود: آحاد جامعه، پدران، مادران، جوانان و مسئولین باید در امر توجه به نماز اقدام داشته باشند و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی مانند صدا و سیما نقش ویژه ای در این عرصه دارند. مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، گفت: برای فرهنگ‌سازی نماز نیاز به برنامه‌هایی داریم که بتواند ترویج و تعمیق‌بخشی امر  مهم نماز را رونق دهد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه ستاد اقامه نماز کشور و همچنین استان از همه ابزارهای آموزشی برای ترویج فرهنگ اقامه نماز بهره‌ می‌برد، افزود: آموزش و پرورش و نوجوانان برای ستاد اقامه نماز از اولویت بالایی برخوردار هستند زیرا سن کودکی سن پذیرش است و این عزیزان در آینده سکاندار این کشور خواهند شد.

حسنی حلم در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس استانی نماز باموضوع «نماز، مدرسه، مسجد و دانشگاه» با رویکرد نسل نو، که در سوم دی ماه برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: اجلاس استانی نماز در سالن شهدای استانداری با حضور بیش از ۵۰۰ نفر اعم از مدیران دستگاه‌های اجرایی، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مردمی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حسنی حلم، ادامه داد: نیمه نخست دی ماه نیز اجلاس سراسری نماز در زنجان برگزار می‌شود که از مقالات برتر کشور تجلیل شده و با توجه به وظایفی که در حیطه هر یک از دستگاه‌های اجرایی در سطح ملی است، تجلیل خواهد شد‌.

وی با بیان اینکه حضور در آموزش و پرورش برای ما یک اصل است، گفت: یکی ار کارهای شاخصی که امسال در آموزش و پرورش انجام می‌شود حضور حداقل دو روز در هفته، ۲۰۰ ائمه جماعات ادارات در مدارس فاقد روحانی می باشد. حسنی حلم از برگزاری ۱۱ دوره آموزشی و فرهنگی با همکاری آموزش و پرورش خبر داد و تشریح کرد: این دوره‌ها ویژه مدیران مدارس، مدیران و مربیان مهدهای کودک، مدیران مدارس هشتم پسرانه و… است که برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست  حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان، توضیحاتی در خصوص دستگاه‌های استان که اطلاعات و گزارش برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خود را در سامانه سجاده بارگذاری خواهند کرد ارائه داد. وی در مورد نحوه نظارت و بررسی مستندات ادارات استان در سامانه سجاده همچنین برنامه های بومی ابتکاری در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سال ۱۴۰۲ مطالبی و نحوه برگزاری اجلاس استانی نماز نکاتی را بیان کرد.

لازم به ذکر است در پایان این نشست از خبرنگاران فعال در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تجلیل به‌عمل آمد.

اجلاس استانی نماز سوم دی‌ماه در همدان برگزار خواهد شد اجلاس استانی نماز سوم دی‌ماه در همدان برگزار خواهد شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا