اخبارخراسان رضوی

همایش تبیینی نماز در اندیشه مطهر در شهرستان گلبهار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، همایش تبیینی نماز در اندیشه مطهر به مناسبت هفته معلم با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مسئولین شهرستانی و استاد مرکز تخصصی نماز مشهد دوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه در گلبهار برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی پس از نشست با ریاست آموزش و پرورش و معاونت پرورشی، ابتدا در جمع مربیان پرورشی، مشاورین و تعدادی از مدیران شهرستان حضور یافت و با این سوال جلسه را شروع کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا گفت: چرا با همه فعالیت های فرهنگی و دینی برای نسل نو از خروجی آن که حضور در مساجد و نمازهای جماعت باشد رضایت کامل نداریم؟؟

وی برای نتیجه بهتر گرفتن به این سه محور اشاره کرد و افزود: با نگاه به اندیشه های شهیدمطهری در حوزه نماز، تلاش در کسب بیشتر خود مدیریتی که کلام حضرت علی(ع) به مالک اشتر می باشد آنکه برخود مدیریت دارد در مدیریت و آموزش دیگران موفق خواهد بود.

سبحانی نیا در این همایش اظهار کرد: داشتن دانش لازم که در پاسخگویی و دعوت به نماز به نحوی باشد که برای جوان اغنا کننده گردد هر معلم، مدیر و مشاور لازم است از بینش لازم برخوردار باشد یعنی به جا و بهینه از دانش خود استفاده کند.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی افزود: آنچه علی(ع) درباره سربازان خود می فرماید بصیرت آنان بر شمشیرشان حاکم است و در نهایت داشتن مهارت یعنی ارائه ی محتوای نمازی نو و جذاب باشد همچنین معلم نیز باید بداند چگونه و چه روشی با مخاطب سخن بگوید.

پس از اتمام این نشست آموزشی مدیر ستاد اقامه نماز استان در جلسه که برای هماهنگی و برنامه ریزی مراسم دختران آفتاب که با حضور امام جمعه تشکیل شده بود حضور یافت.

در برنامه پایانی شهرستان گلبهار مدیر ستاد اقامه نماز استان در جمع تشکل معلمان جوان شاغل در آموزش و پرورش، فرماندار شهرستان و ریاست آموزش و پرورش شرکت و طی سخنانی به نکاتی در مورد تربیت دینی و دعوت نسل نو به نماز اشاره کرد.

وی یادآور شد: برای موفقیت حتما یک سیر مطالعاتی در حوزه دین و نماز برای خود به صورت مستمر داشته باشید زیرا اگر از دانش لازم و به روز برخوردار نباشید نه پاسخگوی خوبی خواهیم بود و نه از کار معلمی خود لذت خواهید برد.

سبحانی اضافه کرد: من و شما که مبلغ و دعوت کننده به نماز هستیم باید در نگاه نسل نو زیبایی واقعی داشته باشیم و اگر تکالیف خواسته شده از آنان برای آنها مفید و دلپذیر جلوه نکند نه اینکه جذب آن تکلیف نخواهد شد بلکه کم کم روحیه تنقر و دوری پیدا خواهد کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در جمع معلمان جوان شهرستان گلبهار گفت: باید بیان زیبا، مهارت لازم نوآوری در کار و استدلال های اغنا کننده ای در خواستن برانجام به موقع تکالیف الهی یعنی نمازخواندن در نمازجماعت حضوریافتند باید این امورات در نگاه نوجوان زیبا جلوه کند و اگر بر خلاف میل فطری و باطنی دانش آموز از او بخواهیم یقینا به جایی نخواهیم رسید.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا در پایان خاطر نشان کرد: در نهایت همه فعالیت ها در حوزه تعلیم تربیت و مباحث دینی را آسیب شناسی کنیم زیرا بدون رفع نواقص و آسیب ها مطمن باشیم نه اینکه کار پیشرفتی نخواهد داشت بلکه این آسیب ها کار را راکد یا آن را کند خواهد ساخت.

در پایان این جلسه از تعدادی از معلمان جوان تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا