اخبار

ضرورت نهادینه شدن جهاد تبیین با فعالیت مبلغان فرهنگی

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی: رسالت مبلغان فرهنگی دربخش تبلیغ و راه اندازی حلقه‌های گفتمان جوانان کم رنگ بوده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در همایش روحانیت و جهاد تبیین درجمع طلاب مازندران با اشاره به وجود اغتشاشات و نقش و سهم هر سازمان، نهاد و ارگان در کوتاهی کردن تبلیغ گفت: در زمینه فرهنگی به ویژه راه اندازی جلسات دینی با جوانان بعنوان رسالت خطیر مبلغان دینی و فرهنگی کوتاهی صورت گرفت.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه مسئولیتی در حوزه کودکان و دبستانی‌ها در کشور تعریف نشده است افزود: امروز در احیا پدیده‌های زکات هم اقدامی انجام نشده است.

این مفسر قرآن و نماز همچنین بازنگری در برخی شیوه‌های تبلیغ را خواستار شد و با اشاره به اینکه همواره اسلام از جنبه‌های سخت به مخاطب تبلیغ شده تصریح کرد:هدایت دینی مستلزم بکارگیری روش‌های جدید، ساده و شیرین است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: با وجود فتنه سازی دشمنان در جریان فتنه‌های اخیر، بازنگری بر کم کاری‌ها در شیوه‌های تبلیغ اسلام باید مورد توجه همگان قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه تبلیغ بالوالدین احسانا؛ نیازمند احسان با صداقت و بدون واسطه به مادر و پدر است اظهار داشت: در این دستور دینی قرآنی هر گونه احسان به والدین با تکرار متعدد در قرآن در کنار توحید قرار گرفته است.

وی با انتقاد از کم کاری جامعه روحانیت برای ارتباط با نسل جوان واینکه برخی افراد بار‌ها به سفر حج و عتبات رفته اند، اما در خصوص احیا ارزش‌ها نقشی ایفا نکردند تصریح کرد:امروز هر طلبه باید با جلسات خودجوش حتی در جمع‌های دورهمی خانوادگی برای تبلیغ اقدام کند.

همایش روحانیت و جهاد تبیین درجمع طلاب مازندران

همایش روحانیت و جهاد تبیین درجمع طلاب مازندران

همایش روحانیت و جهاد تبیین درجمع طلاب مازندران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا