اخبارهمدان

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز استان همدان با حضور آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضای شورای اقامه نماز در روز یکشنبه دوم اردیبهشت در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان همدان برگزار شد

در این جلسه آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان،با بیان اینکه اگر نماز در ادارات تضعیف شود اخلاق هم تضعیف می شود، عنوان کرد: کسی که در وقت نمازش تعهدی به خدا نداشته باشد نمی توان روی تعهدش به مردم حساب باز کرد.

در ادامه آیت الله شعبانی ضمن تاکید بر حضور مدیران در نماز جماعت ادارات ، نظارت بر تعامل روحانیون با کارمندان را خواستار شد.

وی بیان کرد: مدیران به این بخش نظارت کنند که ائمه جماعات قبل از اذان در ادارات حاضر شوند و با کارمندان به گفت‌وگو بپردازند و از حسن رفتار و حسن خلق برای جذب در مشارکت اقامه نماز جماعت استفاده کنند.

امام جمعه همدان با اشاره به برنامه های ستاد با مخاطبین دانش آموزان در سال جاری گفت: فضای مدارس باید به گونه ای باشد که برای بچه ها انگیزه نماز ایجاد شود.

حبیب الله شعبانی ضمن بیان اینکه مدیران مدارس به نماز توجه ویژه ای داشته باشند افزود:در مدارس از ظرفیت روحانیونی که توانایی ارتباط با دانش‌آموزان را دارند استفاده نمایند.

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان همدان برگزار شد

قاسمی فرزاد استاندار همدان با تبریک سالروز تشکیل سپاه‌پاسداران انقلاب‌اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای والامقام، گفت:ترویج فرهنگ اقامه نماز همواره به عنوان تکلیف شرعی سرلوحه امور قرار دارد و از آنچه باید در تقویت و تحکیم بنیان اقامه نماز در سطح جامعه و دستگاه‌های اجرایی انجام شود، دریغ نکرده‌ایم.

استاندار همدان بیان کرد: آئین نامه‌ای مشتمل بر ۲۶ ماده برای ترویج و تحکیم فرهنگ اقامه نماز برای تمام دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها آماده و تکالیفی برای آنها پیش‌بینی شده است.

قاسمی فرزاد تشریح کرد: به جهت اهمیت نماز در دانشگاه‌ها و مدارس برنامه‌ای به تفصیل بیان شده و آموزش‌و‌پرورش مکلف است از دوران ابتدایی آموزش‌های لازم را برای ترویج فرهنگ نماز اجرا کند.

وی افزود:سازمان نوسازی و تجهیز مدارس باید برای تأمین و تجهیز نمازخانه‌های مدارس اهتمام ویژه داشته باشد.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان مکلف است به مسجد جامع به عنوان گنجینه فرهنگی ملی توجه خاص داشته باشد.

استاندار همدان اظهار کرد: شورای اقامه نماز در شهرستان‌ها برگزار و اقامه نماز جماعت در مدارس باید با اهتمام ویژه فرمانداران و مدیران مربوطه برپا شود.

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان همدان برگزار شد

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان، گزارشی از فعالیت های آموزشی سال گذشته ستاد ارائه نمود و بیان کرد: ستاد اقامه نماز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و با استفاده از اساتید مجرب مرکز تخصصی قم ، دوره های آموزشی برای مدیران مدارس متوسطه دوره اول و دوم ، ائمه جماعات مدارس، دبیران و معاونین پرورشی و … برگزار کرده ایم.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره‌ به برنامه‌های فرهنگی آموزشی ستاد اقامه نماز در سال جاری، بیان کرد: نشست‌های هم‌اندیشی شیوه‌های جذب جوانان و نوجوانان به نماز ویژه نخبگان، گفتمان‌های تبیین نماز ویژه مراکز آموزش عالی، نشست با موضوع تبیین نماز ویژه والدین دانش آموزان، آموزش عملی احکام نماز بیماران در مراکز درمانی ویژه پرستاران، سرپرستان و بهیاران از جمله برنامه‌های اجرایی در سال جاری است.

حسنی حلم در زمینه برنامه‌های سال جدید مهدویت گفت: یکی از مسائلی که برای مهدویت در نظر داریم بحث آموزش است به طوری‌ که باید در جامعه بصیرت ایجاد شود. آموزش یکی از محورهای مهم عرصه ستاد اقامه نماز ومهدویت است از جمله این برنامه میتوان به طرح «یاران موعود» در ۴۰ مدرسه، طرح «موعود دانشجویی» در دانشگاه‌های استان با محوریت دانشگاه فرهنگیان. ، ۴۰ دوره مقدماتی در دستگاه‌های اجرایی، فعالیت ۸۰ محله در قالب سه‌شنبه‌های مهدوی، ۲ دوره مسابقه کتابخوانی مهدوی اشاره کرد.

در پایان مدیر ستاد یادآور شد: به دنبال این هستیم که امسال در کلیه روستاها شورای نماز با همکاری دستگاه‌های مرتبط تشکیل شود تا متولی کار نماز در روستاها مشخص شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا