اخبارگفتگوهاهمدان

اجرای «طرح توسعه ستاد در بخش ها و مناطق روستایی کم برخوردار» در همدان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم، مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی اظهار کرد: ستاد اقامه نماز استان همدان غیر از اقدامات روتین و ابلاغ های مرکز، کارها را با قوت پیگیری می کند.

وی با اشاره به تعامل سازنده ستاد اقامه نماز استان با دستگاه های فرهنگی بالاخص آموزش و پرورش و دانشگاه ها تصریح کرد: معتقدیم در بحث نماز نسل نو هراندازه هزینه شود، به نوعی سرمایه گذاری است. آموزش و پرورش استان برنامه های آموزشی با رویکرد نماز را با جدیت در مدارس اجرا می کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان توجه به اسناد بالادستی در حوزه نماز و پرداختن به موضوع نماز در روستاها و مناطق محروم را یکی از اولویت های این ستاد عنوان کرد گفت: در اواخر سال ۱۴۰۲ طرحی از سوی استان با عنوان «طرح توسعه ستاد در بخش ها و مناطق روستایی کم برخوردار» مطرح و پس از کار کارشناسی به مرکز اعلام شد.

حسنی حلم با یادآوری اینکه براساس این طرح مقرر شده است در بخش ها و روستاهای مناطق کم برخوردار شورای نماز تشکیل شود، گفت: این ساختار با بدنه مردمی و متناظر با ترکیب شورای نماز تشکیل خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس این سند شورای نماز با حضور رئیس شورای روستا، مدیر مدرسه، امام جماعت و هیات امنای مسجد روستا برپا شده و به صورت مستقیم اقدامات مرتبط با نماز و اقدامات فرهنگی در این راستا پیگیری و دنبال خواهد شد.

به گفته مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، این طرح در شورای اقامه نماز استان مصوب و به مرکز نیز ابلاغ شده و مقرر گردیده به صورت پایلوت در ۲ استان کشور نیز اجرا شود. به همین منظور جلسات داخلی با حضور کارشناسان ستاد و دستگاه های فرهنگی استان تشکیل و به زودی نتیجه این جلسات اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه پس از انتخابات ریاست جمهوری که ظرف ۱۵ روز آینده نهایی خواهد شد، شکل عملیاتی این طرح اطلاع رسانی می گردد، گفت: این طرح در صورت عملیاتی شدن، اثرگذاری مطلوبی در عرصه نماز خواهد داشت.

حسنی حلم به وجود ۱۱۰۰ روستا در استان همدان اشاره کرد و گفت: در این طرح به دنبال نگاه اداری نیستیم و تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از ظرفیتی که به جهت تعامل با دستگاه های اجرایی ایجاد شده است یک طرح اثرگذار را اجرا کنیم.

به گفته این مسئول، در این طرح تلاش خواهد شد تا از ظرفیت دانشجویان، دانش آموزان، بانوان و اقشار مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در استان استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا